Газета по-надвірнянськи
 

П`ятнадцята сесія районної ради

11 вересня 2012, 10:37 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 828 переглядів

Як ми повідомляли, 30 серпня ц. р. відбулася ХV сесія районної ради шостого скликання, яку вів голова районної ради Василь Попович.

У своїй інформації про діяльність районної ради у міжсесійний період голова районної ради Василь Попович повідомив, що на виконання відповідного рішення обласної ради буде розроблена районна програма захисту і розвитку української мови. Розпочаті роботи щодо відновлення і благоустрою комплексу Символічної могили на місці останнього бою сотні «Чайки» УПА 7 січня 1945 року у Верхньому Майдані, тривають зйомки відеофільму про діяльність повстанців на теренах Надвірнянщини, які проводить ТРК «Надвірна». Із районного бюджету заплановано виділити 6 тис. грн. для видання книги Івана Кметюка про історію повстанського руху в нашому районі.

У другу вересневу неділю у Надвірній відбудеться обласне свято стрілецької і повстанської пісні ім. Софії Галєчко. Що стосується підготовчого процесу спорудження пам`ятника Борцям за волю України, то скульптор представив кошторис на два варіанти цього пам`ятника, суми якого сягають відповідно 600 і 800 тис. грн. без врахування робіт із благоустрою. Це питання вирішуватимуть окремо на засіданні робочої групи і про це має знати громадськість району, бо пам`ятник споруджуватимуть за добродійні кошти громади краю і доброчинців.

Сесія заслухала майже два десятки депутатських запитів і звернень і вирішила їх спрямувати для виконання відповідним владним структурам району.

Першочерговим на сесії обговорено питання про підтримку рішення 17-ї сесії обласної ради від 23 серпня ц. р. «Про дотримання вимог Конституції України щодо функціонування державної української мови в Івано-Франківській області». Рішення підтримано одноголосно, про що «Народна Воля» інформувала у числі від 31 серпня ц. р.

Після доповіді заступника начальника фінуправління РДА Лесі Свідрак про звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за перше півріччя 2012 р. сесія затвердила цей звіт, а також звіт про використання коштів резервного фонду райбюджету за вказаний період.

Сесія прийняла рішення «Про внесення змін до рішення районної ради від 05.01.2012 № 201-10/2012 «Про районний бюджет на 2012 рік».

На запитання депутатів чи вчасно виплачують зарплату працівникам бюджетної сфери у районі доповідачка Леся Свідрак відповіла, що фін­управління і керівництво РДА вживають заходів для вчасної виплати зарплати, а також очікують понад 10-мільйонної дотації з держбюджету України для цих цілей з тим, щоб проблема була вирішена до кінця цього року.

Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя ц. р. доповів перший заступник голови РДА Степан Іроденко. Сесія цей звіт взяла до уваги.

Про роботу відділу культури і туризму РДА та органів місцевого самоврядування щодо змістовного дозвілля та відпочинку молоді доповідав начальник цього відділу Олександр Зварчук. Під час обговорення цього питання депутати цікавилися проблемою із використання Пнівського замку. Начальник управління культури ОДА Володимир Федорак повідомив, що повторно включатиме питання реставрації Пнівського замку до відповідних обласної і республіканської програм відновлення загрозливих історичних пам`яток, а також закликав популяризувати українську книгу, в юридичному руслі «розрулювати» виробничі колізії між сільськими і селищними головами та керівниками клубів, будинків культури. Від імені сільських голів Переріслянський сільський голова Василь Непеляк запропонував управлінню культури ОДА та відділу культури РДА провести спільну нараду чи засідання «круглого столу» керівників сільської влади та культосвітніх установ. Сесія взяла інформацію до уваги і рекомендувала сільським, селищним та міському голові при перегляді місцевих бюджетів за друге півріччя ц. р. відшукати можливості збільшення фінансування заходів, спрямованих на залучення молоді до занять культурно-освітньою роботою, а також вжити заходів щодо заборони торгівлі алкогольними і слабоалкогольними напоями поблизу культосвітніх установ та після 22-ї години. Рекомендовано також РДА у проекті районного бюджету на 2013 рік передбачити кошти для проведення і відзначення державних свят у районі.

Сесія взяла до уваги звіт постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій, про що доповів її голова Михайло Капак, а також затвердила план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів районної ради на 2012 рік та порядок відрахування до райбюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району. Затверджено також відповідні розпорядження голови районної ради.

На протест прокурора Надвірнянського району на рішення районної ради від 24.05.2012 № 274-12/2012 «Про управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району» сесія рішення не прийняла.

Сесія затвердила нову редакцію статуту Музею історії Надвірнянщини, а також статути Надвірнянських дитячих музичної і художньої шкіл. Затверджено також технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель Битківської селищної та Переріслянської сільської рад.

Сесія відмінила рішення районної ради 24.05.2012 № 267-12/2012 «Про прийняття в спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст району будівлі за адресою майдан Шевченка,19, м. Надвірна» у зв`язку з потребою значних коштів райбюджету на ремонт згаданого приміщення. Надано дозвіл на продовження договору з надання послуг КП «Теплокомуненерго» районної ради з Івано-Франківським відділенням Львівської філії ПрАТ «Київстар». Сесія відмовила у передачі будівлі Надвірнянсько-Богородчанського об`єднаного райвійськкомату за адресою м. Надвірна, вул. Шевченка, 96 на баланс Міністерства оборони України. Затверджено також Положення про преміювання, надання матеріальної допомоги та виплату грошової винагороди працівникам виконавчого апарату районної ради. Сесія вирішила визначити КП «Теплокомуненерго» районної ради виконавцем житлово-комунальних послуг із централізованого опалення, гарячого водопостачання та виготовлення пари для бюджетних закладів та госпрозрахункових підприємств і доручити йому як виконавцю послуг укласти договори зі споживачами та забезпечити їх виконання.

Проблемним стало обговорення інформації РДА про хід виконання рішення районної ради від 25.03.2010 № 565-22/2010 «Про Програму поводження з твердими побутовими відходами в Надвірнянському районі на 2010-2012 роки», з якою виступила начальник управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідія Захарко. Найпекучіший недолік і серйозний прорахунок у тому, що досі не виділено відповідної земельної ділянки для нового «сміттєвого» полігону, бо діючий працюватиме лише до 31 грудня 2012 року включно згідно з відповідним рішенням Надвірнянської міської ради. Ніхто із сільських, селищних рад не бере на себе сміливість щодо виділення земельної ділянки для такого полігону. Проблема досить важлива, гостра, наболіла, задавнена і водночас дуже «лоскітна» для громади району. Однак вихід щодо виділення земельної ділянки і виготовлення відповідного генплану для полігону має знайти райдержадмі­ністрація. Депутати вирішили повторно повернутися до обговорення цієї важливої проблеми на наступній сесії районної ради.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!