Газета по-надвірнянськи
 

Робочі місця – збереження темпів зростання

14 вересня 2012, 12:21 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 709 переглядів

Україна зайняла 73-е місце у рейтингу конкурентоспроможності країн, оприлюдненого 5 серпня ц. р. Всесвітнім економічним форумом (ВЭФ), піднявшись за рік на 9 позицій.

Усього у рейтингу вказано 144 країни. Гнучкий ринок праці – один із найважливіших покажчиків конкурентоспроможності.

– Кооперація на селі є надзвичайно необхідною. Ми плануємо організувати 1500 сільських кооперативів. Вони об’єднають малих і середніх сільгоспвиробників і допоможуть цим господарствам вийти на ринки збуту своєї продукції, забезпечити українців якісними товарами і гарантувати продовольчу безпеку держави, – повідомив віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Створення сільськогосподарських кооперативів дозволить залучити до роботи молодих фахівців. Щорічно ВНЗ випускають 15000 юнаків і дівчат з аграрною освітою. Більшості з них складно влаштуватися на роботу. Кооперативи – вирішення проблеми першого робочого місця для молоді, а також створення умов для повернення молоді до сільської місцевості. Згідно з ухваленим Законом України «Про зайнятість населення» молодий фахівець, уклавши контракт на роботу у селі з необхідних для держави спеціальностей, отримує допомогу у розмірі 10 мінімальних зарплат. Навіть стажування зараховують тепер як трудовий стаж і оформляють відповідним записом.

Тетяна ГРИНІШАК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!