Газета по-надвірнянськи
 

Світлої пам`яті отця-мітрата Григорія Сімкайла

25 вересня 2012, 12:56 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 832 переглядів

16 вересня виповнилося б 57 років від дня народження Божої, доброї і чуйної людини, патріота України, митрофорного протопресвітера Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, Надвірнянського декана, отця-мітрата Григорія Сімкайла.

Отець-мітрат Григорій Сімкайло народився у м. Караганда (Казахстан) у сім`ї Михайла та Анни, де вони відбували заслання за участь в УПА. Родина Сімкайлів була близько знайомою з єпископом тоді підпільної УГКЦ Павлом Василиком, який часто відправляв Богослужіння в їхньому домі. Бачачи ревність у духовному житті Миколи та Григорія, Владика Павло запропонував їм стати священиками.

14 травня 1974-го у с. Підпечари під час Божественної літургії Владика Павло уділив Григорію дияконські і священичі свячення. З цього моменту розпочався тернистий шлях підпільного священика. Переважно вночі їздив по станицях УГКЦ Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей, несучи людям Боже Слово, відправляючи Святі Літургії, уділяючи Святі Тайни.

3 серпня 1987-го о. Григорій у складі групи українського духовенства на чолі з Преосвященним Владикою Кир Павлом Василиком заявили на весь світ про вихід із підпілля. Отець Григорій був членом делегації УГКЦ у 1989 році у Москву із легалізації УГКЦ, де проводили голодування протягом чотирьох місяців. Ці голодування супроводжувалися публічними молитвами та агітацією українських делегатів з`їзду народних депутатів СРСР про легалізацію УГКЦ.

Своє священне служіння у Надвірнянщині о. Григорій розпочав 11 лютого 1990-го у церкві Воздвиження Чесного Хреста. Із 1994-го по 2005-ий о. Григорій – Генеральний Вікарій Коломийсько-Чернівецької єпархії. У 1994 р. він призначений настоятелем церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії м. Надвірна, яка зведена за великими стараннями священнослужителя і громади. Із 1998 по 2009 рр. – директор Благодійного фонду «Карітас» і залишається його почесним директором. 1999 року при Архікатедральному соборі Святого Юрія іменований Блаженної пам`яті Предстоятелем УГКЦ Мирославом Іваном (Любачівським) митрофорним протопресвітером із правом носити митру, нагрудний хрест і набедреник. Декретом від 4 лютого 2002 р. Блаженної пам`яті Владика Павло призначив його деканом Надвірнянським, у чині якого він перебував до останніх хвилин свого життя, яке обірвалося 22 лютого цього року.

У Надвірнянщині розкрилися його таланти духовного і прекрасного керівника. За його безпосередньої участі розпочали і закінчили будівництво церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії у Надвірній, яка із 2011 р. піднесена до гідності Прокатедрального собору, де втілилися мрії поколінь надвірнянців довоєнних років. Розпочато спорудження храмів у мікрорайонах на вул. Ломоносова і Руднєва у райцентрі. 16 вересня ц. р. у церквах Надвірнянського деканату УГКЦ відбулися Богослужіння за світлої пам`яті отця-мітрата Григорія Сімкайла.

Крім духовної роботи о. Григорій займався громадською, суспільною, доброчинною і виховною роботою серед громад міста і району, виховував і висвячував молодих священиків. Надзвичайно багато часу віддавав спортивно-масовій роботі серед священиків, дітей і молоді. За його сприяння відбувалися спортивні змагання, а також шахові турніри серед дітей і молоді району. Він любив спорт, будучи кандидатом у майстри спорту із пожежно-прикладного спорту, прекрасно грав у шахи.

Світла пам`ять і добрі спогади про цю духовну і прекрасну людину назавжди залишаться у наших серцях. Вельми прикметно і почесно, що 16 вересня цього року в шахово-шашковому клубі «Інтелект» відбувся шаховий турнір, присвячений світлій пам`яті о. Григорія, організований керівництвом клубу і ТРК «Надвірна» за сприяння Надвірнянського декана о. Ігоря Шліхутки (церква Воздвиження Чесного Хреста) та о. Юрія Зеленчука (церква Покрови Пресвятої Богородиці). У турнірі змагалися 15 шахістів м. Надвірна і району за швейцарською системою у сім турів. У напруженій боротьбі першість виборов к.м.с. Роман Луців, друге місце – у Мирона Васюти, третє – у Дмитра Сандира. Переможець нагороджений перехідним Кубком, медаллю і грамотою спортивно-технічного братства Святого Нестора із благословення Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколи Сімкайла. Такими ж грамотами відзначені шахісти за друге і третє місця. Переможці нагороджені також цінними грошовими призами. Шаховий турнір, присвячений світлій пам`яті отця-мітрата Григорія Сімкайла, проводитимуть щорічно у день його народження.

Микола МАКСИМ`ЮК, Богдан КЛИМКОВЕЦЬКИЙ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!