- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Українське кіно – під відкритим небом!

Posted By Модератор On 14.09.2012 @ 12:32 In Духовність,Політика | No Comments

Вперше за десяток років надвірнянці переглянули фільми на великому екрані та ще просто неба. У районному центрі відбувся вечір українського кіно, що приурочений Дню українського кіно. У програмі кіносеансу – шедеври вітчизняного кінематографу – номінована на Оскар стрічка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», шедеври українського поетичного кіно «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова та «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка.

[1]

З екрана промовляють герої кінострічок

[2]

Глядачі уважно стежать за розвитком подій

Більше 10-ти років Надвірна живе без кінотеатру. Раніше у райцентрі працювали цілих три. Перший з`явився ще в 50-х рр. минулого століття. Проте надвірнянські театри занепали. Нині залишилася лише будівля одного з них.

– У нас колись працювали аж три кінотеатри, – пригадує надвірнянська журналістка Тетяна Пришляк. – Зокрема, літній кінотеатр у клубі бурильників і нафтовиків та великий кінотеатр у центрі міста. А на відкритих майданчиках кіно колись переглядали у мікромістечку на вул. Руднєва. Звичайно, рівень був не такий. Там, пригадую, стояли прості дерев‘яні лавки, старий екран. Ну, звичайно, не ті фільми транслювались.

Організували вечір українського кіно з метою привернути увагу людей та влади до культурного розвитку Надвірної та щоб нагадати, що кожен райцентр має жити повноцінним життям.

– Кіновечори під відкритим небом – направду, одна з кращих європейських традицій, яку ми хочемо започаткувати у нас, у Надвірній. У нас, так само як в Європі, не має бути такого поняття як «провінція» і різниці між життям у маленькому чи великому місті. Я переконаний, що це – ті речі, які нам потрібно впроваджувати зараз, а не тільки говорити про європейське життя та європейську перспективу. Ми маємо робити все, аби дати можливість нашій молоді розвиватися не лише у спорті, а й – культурно. Сьогодні ми зробили перший крок – вечір нашого українського кіно, – наголосив ініціатор проведення кіновечора Юрій Дерев`янко.

У день українського кіно у Надвірній транслювали українські художні фільми. Розпочався кіносеанс із стрічки – оскарівського номінанта «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», яка змальовує для українців новий образ українського героя – відважного, патріотичного, принципового. Подивитися його прийшло і сімейство Осташуків – тато Роман, мама Люба та 10-річна донечка Аня. Надвірнянці поділилися своїми враженнями від перегляду:

– Останнього разу у кіно в Надвірній ми були більше 20 років тому, до весілля. Кіновечір – дуже хороша ідея, – переконаний надвірнянець Роман Осташук. – Адже Надвірна вже давно живе без кінотеатру. Коли хотіли переглянути якийсь фільм, змушені їхати у кінотеатр в Івано-Франківськ. Важливо також те, що тут зібралось багато молоді. Ми також любителі фільмів. Наша дитина вперше бачить у Надвірній кінофільм. Стрічка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» вражає.

На одному кіновечорі організатори зупинятися не збираються. Це початок тої доброї європейської традиції, яку започатковують у Надвірній.

Ганна КАЗЮК.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/09/ukrajinske-kino-pid-vidkrytym-nebom/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/09/IMG_7154.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2012/09/IMG_7158.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.