Газета по-надвірнянськи
 

В українців відберуть землю?

25 вересня 2012, 12:02 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 835 переглядів

Після парламентських виборів питання землі стане руба: продавати чи ні? Влада й опозиція мають різні погляди на ринок сільгоспугідь в Україні. Перші вважають, що землю треба негайно продавати, бо це забезпечить великі фінансові надходження. Другі виступають за продовження мораторію й пропонують державі звернути увагу, передусім, на розвиток сільської місцевості.

В олігархів – біда: закінчуються державні підприємства, більше нічого «приватизувати». Тому вони накинули оком на золотий запас українців – чорноземи. Мовляв, на них можна добряче заробити, якщо до справи підійти з чорного ходу. Ось вони й почали засилати козачків до високих урядових кабінетів. Там маштаб оборудки належно оцінили й заходилися писати відповідні закони.

Основний серед них – про ринок земель. Його підготував «регіонал» Григорій Калетнік, який проскочив до Ради під непрестижним номером 190. Закон розглянули в першому читанні напередодні нового 2012 року – остаточне ухвалення планувалося у вересні. Щоб не збурювати народ перед виборами, законопроект тимчасово відклали: сподіваються повернутися до нього у новому парламенті.

Тимчасом пропрезидентська більшість тишком-нишком ухвалила інший важливий документ – про створення так званого державного земельного банку. Тепер не місцеві ради й районні адміністрації розпоряджатимуться землями сільськогосподарського призначення, а ця новостворена структура та її територіальні підрозділи. Згідно із законом Кабмін має передати зембанку всі державні сільгоспугіддя. Кон­тролюватимуть цей банк свої люди. Вони ж і торгуватимуть земелькою.

Ось цю правду про діяльність влади прагне розповісти людям опозиція. «Олігархи, скориставшись злиденним станом більшості власників паїв, хочуть за копійки скупити землю, а потім перепродати її іноземцям і заробити на цьому мільярди», – розкрив суть земельної афери від влади народний депутат України Арсеній Яценюк на 5-тисячному мітингу в Тернополі, що відбувся минулої неділі.

Днем раніше Арсеній Яценюк виступав у Львові, де, окрім іншого, люди запитували його про плани з відродження села.

– Ми продовжимо мораторій на продаж сільгоспугідь до того моменту, доки не буде реальної програми розвитку села, – відповів лідер опозиції. – Кожна молода сім’я, яка хоче працювати в селі, повинна отримати 30-річну позичку на придбання житла. Так само кожен фермер повинен мати доступ до дешевих кредитів, а також можливість продавати свою продукцію за гарну ціну.

Арсеній Яценюк підкреслив, що завдання опозиції полягає в створенні законодавчих передумов для розвитку агропромислового сектора. Тільки тоді, за його словами, українське село зможе забезпечити країну дешевими і якісними продуктами, значно збільшить експорт за кордон.

Народні депутати на чолі з Арсенієм Яценюком протягом двох місяців об’їдуть всю країну, побувають у найвіддаленіших містечках. Досі в Україні ніхто не проводив таких маштабних турів.

«Ми хочемо переконати людей, що зміни в державі можливі. При цьому ми не працюємо з «гречкою». Ми працюємо виключно через правду і через слово», – сказав Арсеній Яцецюк, збираючись у поїздку.

Завдяки телемостам центральні мітинги в обласних містах зможуть наживо дивитися одразу в 10 населених пунктах. Передбачаються також інтерактивні включення, під час яких учасники телемостів ставитимуть запитання до лідерів акції й отримуватимуть на них відповіді.

Вийти в люди – єдиний спосіб для опозиції поспілкуватися з народом. «Регіонали» окупували всі телеканали, промиваючи народові мізки інформаційною піною про «покращення життя вже сьогодні». Натомість економічна ситуація в країні погіршується. Опозиція звинувачує президента в численних порушеннях законодавства і подала на нього до суду. Позов проти Януковича підтримали близько 500 тисяч українців.

За такої «любові» народу до президента не бачити його політсилі більшості у наступному парламенті. Настав час нового покоління політиків, які знають, як змінити країну.

Анатолій КОВАЛЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!