Газета по-надвірнянськи
 

Як працюється тобі, бібліотеко?

28 вересня 2012, 14:40 | Рубрика: Духовність, Культура Версія для друку Версія для друку 888 переглядів

На тему «Менеджмент якості та ефективності роботи бібліотек» 19-20 вересня відбулась обласна науково-практична конференція директорів централізованих бібліотечних систем. Згідно із програмою 19 вересня учасники конференції відвідали Надвірнянську ЦБС.

Після візуального ознайомлення з Тисменичанською сільською бібліотекою-філією директор ОНУБ ім. І. Франка Людмила Бабій відзначила важливість менеджменту в сучасній бібліотечній справі, побажала плідної праці. Заступник начальника головного управління культури, національних меншин та релігій ОДА Василь Тимків підкреслив велику місію бібліотек як осередків духовності, культури для місцевих громад. Заступник голови Надвірнянської РДА Богдана Ковалюк поінформувала про район, напрацювання, проекти, роль закладів культури, у т. ч. бібліотек у житті громади району.

Директор ЦБС Марта Кушнерчук привітала колег, висловила сподівання, що цей день стане корисним, цікавим щодо обміну досвідом, спілкування. Тисменичанський сільський голова Сергій Баланюк розповів про село, установи, організації, високо оцінив роботу сільської книгозбірні. Завідувач філії Оксана Мельниченко провела мультимедійну презентацію роботи біб­ліотеки, представила присутнім односельчанку, члена літстудії «Бистрінь» Світлану Ткачук, яка щойно видала першу поетичну збірку «Осіння партитура».

У Цуцилові запросили до Народного дому на чудове літературно-музичне дійство «Село моє – для мене ти єдине». Завідувач бібліотеки-філії Любов Іванчук – активістка художньої самодіяльності. Вся робота – у творчій співпраці з Народним домом (дир. Галина Легка), навчально-виховним комплексом, сільською радою. Уже в бібліотеці про село розповіла секретар сільської ради Наталія Іванчук, завідувач бібліотеки презентувала свою роботу.

У ЦРБ учасники конференції ознайомились із бібліотекою, відділами, поспілкувалися з працівниками. Марта Кушнерчук організувала мультимедійну презентацію діяльності ЦБС, представила відеофільм про реалізацію проекту «Туристично-краєзнавчий клуб у бібліотеці: відкриваємо нові горизонти» від програми «Бібліоміст».

Заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець розповів про роботу місцевого самоврядування, підтримку закладів культури в районі, у т. ч. бібліотек.

У Молодкові поважних гостей зустрічали хлібом та сировицею з місцевого соленого джерела дівчина Сербиця з легенди та учасниці клубу за інтересом «Сербиця», який більше 15 років працює при бібліотеці. Учасники конференції ознайомились із бібліотекою під орудою завідувача філії Галини Середюк. Віталія Бабій і Степан Дричак майстерно інсценізували легенду про Сербицю. Молодківський сільський голова Василь Кисляк розповів про село, місцеву владу, проектну діяльність, співпрацю із закладами культури, відзначив хорошу їхню роботу в селі. Директор будинку культури Ганна Ковалюк – автор збірки гуморесок «Бербениці фіґлів» – майстерно виконала дві свої гуморески. Присутні ознайомились також із музеєм-світлицею, який займає окрему кімнату в бібліотеці, нараховує більше 200 експонатів. На прощання всі отримали сировицю з місцевого джерела та зробили світлини біля 400-літнього «Вуйка дуба».

Хлібом-сіллю зустріла гостей на порозі Гвіздського будинку культури завідувач філії Любов Тимчук. Гостям представили велику виставку робіт місцевих майстринь вишивки, вишивані ікони (директор БК Катерина Гаврищук). Завідувач бібліотеки-філії розповіла про роботу своєї книгозбірні, а Гвіздський сільський голова Василь Половко висловив багато теплих, щирих слів працівникам культури Гвозда та усім бібліотекарям напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.

Директор ОНУБ ім. І.Франка Людмила Бабій у кожній бібліотеці висловила вдячність за хорошу роботу, побажала подальших успіхів та подарувала добірку книг.

Марта КУШНЕРЧУК,

директор Надвірнянської ЦБС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!