Газета по-надвірнянськи
 

Засудили ще одного співучасника вбивства Миколи Шкрібляка

28 вересня 2012, 14:35 | Рубрика: Кримінал Версія для друку Версія для друку 750 переглядів

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у кримінальній справі, порушеній Управлінням СБ України в Івано-Франківській області стосовно жителя м.Бендери 1962 року народження, громадянина Республіки Молдова Юрія Мідрігана – співучасника резонансного вбивства Миколи Шкрібляка.

Його визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 258 Кримінального Кодексу України (терористичний акт) та ч. 1 ст. 263 Кримінального Кодексу України (придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу).

Кандидата у депутати Верховної Ради України, заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації М. Шкрібляка розстріляно 29 березня 2002 року, за день до виборів, 18-ма пострілами у під’їзді власного будинку в центрі м. Івано-Франківська. Управління СБУ в Івано-Франківській області за фактом вбивства порушило кримінальну справу. Як встановило слідство, у січні 2002 року кандидатами у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 90 були зареєстровані громадяни України М. Шкрібляк, І. Тимчук (бізнес­мен із райцентру м. Надвірна, відомий у кримінальних колах за прізвиськом «Рукавичка») та інші. Розуміючи, що законним шляхом не зможе досягти перемоги на виборах, І. Тимчук вирішив фізично усунути конкурента таким чином, щоб підозра впала на іншого кандидата у цьому ж одномандатному окрузі. Для здійснення свого задуму зловмисник створив організовану злочинну групу. І. Тимчук підібрав через свого знайомого з Києва С. Позднякова виконавця злочину. Вони прибули до Івано-Франківська з вогнепальною зброєю 9-ти міліметрового калібру та набоями до неї.

І. Тимчук поселив співучасників на двох квартирах в Івано-Франківську, одну з яких орендував, придбав автомобіль, засоби зв’язку та здійснив фінансування злочину у сумі 25 тис. доларів США. 29 березня 2002 р. він особисто дав вказівку членам групи вбити М. Шкрібляка.

Наразі І. Тимчук та С. Поздняков відбувають довічне ув’язнення. У 2004 р. Апеляційний суд Чернівецької області визнав їх винними у злочинах, передбачених ч. 3 ст. 27 КК України (організація вбивства), ч. 5 ст. 27 КК України (пособництво у вбивстві) та ч. 3 ст. 258 КК України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини). Верховний суд України залишив вирок у силі. Ю.Мідріган переховувався від слідства упродовж 8 років. 22 серпня 2010 р. співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області його затримали. 19 вересня ц. р. він засуджений до довічного ув’язнення.

За повідомленням прес-служби Управління СБ України в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!