Газета по-надвірнянськи
 

Зі святом, ювіляре!

11 вересня 2012, 10:14 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 794 переглядів

Штрихи з історії.

Комбінат створений у березні 1962 року як самостійний структурний підрозділ управління нафтової та хімічної промисловості Станіславського раднаргоспу. Після низки реорганізацій у тодішній системі народного господарства у 1971-му заклад ввели до складу НГВУ «Надвірнанафтогаз», де перебуває і понині.

Першим директором навчально-курсового комбінату призначили Павла Івановича Мордача, котрий на час створення комбінату – у травні 1962 року, працював старшим інженером виробничо-технічного відділу Надвірнянської контори буріння. На плечі колективу, очолюваного ним, випало чи не найбільше праці зі створення матеріально-технічної бази та формування навчально-методичного забезпечення комбінату. Тоді тут готували та перекваліфіковували фахівців із понад 20-и робітничих професій. Збереглися документальні свідчення, що вже за перші 7 місяців роботи тут підготували 315 фахівців робітничих професій, а підвищили свою кваліфікацію за той же період 1270 працівників. Одночасно велося навчання з відривом і без відриву від виробництва. Такою ж є методика роботи закладу і нині.

Монтаж унаочнення навчального процесу на території комбінату

Його розвиткові допоміг і чималий людський та професійний досвід наступників Павла Івановича Мордача: Миколи Тарасовича Черноволенка, Ігоря Богдановича Івасіва, Дмитра Васильовича Катрича (на посаді два роки). Саме з його розповіді дізнаємося про життєвий шлях комбінату, який працює у селі Пнів. – Зараз у приміщенні комбінату проводять капітальний ремонт, який є життєво необхідним. Одночасно, за сприяння начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимира Чуприни облаштовуємо прилеглу до нашого комбінату територію, яка невдовзі має постати як добротна, обладнана унаочненням база навчально-практичних занять. Теперішній колектив установи повсякчас відчуває відповідальність перед своїми поперед­никами. Тому береже і продовжує його кращі надбання та традиції. Позаяк сьогодення ставить нові завдання та виклики, виникла необхідність не лише капітального ремонту та осучаснення приміщень закладу, а й суттєвого оновлення технічних засобів навчання, лабораторного обладнання, фондів бібліотеки, придбання мультимедійної системи та обладнання для класу персональних комп’ютерів. Саме над вирішенням цих навчальних проблем вони працюють зараз. У цій роботі відчуваємо допомогу керівництва ПАТ «Укрнафта» та НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Серед наших завдань – узагальнення піввікової історії закладу й видання її цікавою книгою-розповіддю. Наразі збираємо необхідні відомості, усвідомлюючи, що той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього.

Час, що минув, розширив сферу діяльності комбінату, поставив нові пріоритети. Нині заклад є кузнею знань і навиків для фахівців із понад ста робітничих професій, потрібних, у першу чергу, підприємствам нафтогазової галузі.

З документів нам відомо, що в радянські часи з курсантів комбінату формували цілі бригади нафтогазовидобувників, яких потім скеровували на працю вахтовим методом у різноманітні куточки колишнього СРСР та зарубіжжя. Тому комбінат знають не тільки в Україні.

Верстат-качалкаяк нова візитівка комбінату

У лави наших курсантів вливаються люди різного віку, з різною базовою освітою та життєвим досвідом. Тому викладачі мусять бути повсякчас «на висоті» і на лекціях, і на практичних заняттях. Курсанти мають можливість отримати саме ті знання і навики і в тому обсязі, задля яких приходять на навчання чи перекваліфікацію в комбінат. Тут навчаються та підвищують кваліфікацію люди не тільки з Надвірнянського району, а зі всієї Івано-Франківської області, також із Львівщини, Чернівеччини, Закарпаття тощо. Левову частку випускників комбінату працевлаштовують три західних НГВУ ПАТ «Укрнафта» – «Надвірнанафтогаз», «Бориславнафтогаз» і «Долинанафтогаз», а також Прикарпатське УБР, Долинське тампонажне управління, Долинський газопереробний завод, Бориславська центральна база виробничого обслуговування. Наші випускники є в лавах працівників й багатьох інших підприємств різних галузей промисловості. Уже на сьогодні база нашого комбінату за оцінками кваліфікаційних комісій визнана добре пристосованою до навчально-практичного курсу та має вигідне для цієї мети виробниче розташування. А після встановлення на прилеглій до комбінату території унаочнень навчального процесу, за моїм переконанням, комбінат займе чільне місце серед подібних навчальних закладів.

У комбінаті до навчально-практичного процесу залучено майже чотириста наставників та викладачів. За 50 років діяльності у комбінаті підготовлено і перепідготовлено понад 100 тисяч фахівців робітничих професій.

Такими здобутками не можна не пишатися, навіть, у нинішній час економічних негараздів щорічно у стінах нашого закладу навчаються понад 2 тисячі курсантів.

Секрет такої популярності комбінату один – випускники закладу конкурентоздатні та конче потрібні на ринку праці, на якому нині надзвичайно гострий дефіцит кваліфікованих фахівців саме робітничих професій.

Ігор ТЕМЕХ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!