Газета по-надвірнянськи
 

Звернення до всіх учасників виборчого процесу в Україні, а також до керівників ЗМІ, журналістів, які висвітлюють виборчі перегони

25 вересня 2012, 12:59 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 756 переглядів

Загальновідомо, що основою вільного вибору є наявність у виборців повної, об’єктивної та достовірної інформації про кандидатів у депутати. Саме з цих міркувань Комітет міністрів Ради Європи в своїх рекомендаціях № R (99) 15 «Про висвітлення в ЗМІ виборчих кампаній» особливо підкреслив роль засобів масової інформації у виборчому процесі, їхні право і обов’язок забезпечити виборців всебічною і збалансованою інформацією про кандидатів, а також про інших суб’єктів, що беруть участь у виборах.

Чинний в Україні Закон про вибори депутатів встановлює гарантії діяльності ЗМІ із висвітлення ними виборчого процесу. Законом встановлено, що виборчий процес здійснюється на засадах політичного плюралізму, публічності й відкритості, а всім виборцям забезпечується можливість доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного вибору (статті 11, 13, 63 Закону). На жаль, на практиці так є далеко не завжди. Замість об’єктивної і неупередженої інформації читачам нерідко підсовують відверту «джинсу». Дехто явно грішить однобічністю, політичною заангажованістю. Закликаємо колег-журналістів суворо дотримуватися норм виборчого законодавства, законів про ЗМІ, Кодексу професійної етики українського журналіста.

Закликаємо політичні партії, кандидатів у депутати, членів окружних і дільничних виборчих комісій утримуватися під час виборного процесу від застосування заборонених прийомів з використанням засобів масової інформації.

Звертаємося до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які є засновниками комунальних засобів масової інформації, з вимогою відмовитися від спроб застосовувати адміністративний тиск на редакції газет, радіо і телебачення, не штовхати їх на порушення закону. Адже надання рівних умов доступу кожному кандидату чи партії – це вимога законодавства. Порушення з боку державних органів спричинюють порушення гарантій вільних, демократичних виборів, встановлених статтями 11, 13, 63 Закону України «Про вибори народних депутатів України», Конституцією України, а також резолюцією ПАРЄ 1636 (2008) про індикатори для ЗМІ в демократичному суспільстві та рекомендацією Комітету міністрів Ради Європи № R (99) 15 «Про висвітлення в ЗМІ виборчих кампаній». Через такі дії та бездіяльність з боку державних органів влади напередодні парламентських виборів існує висока ймовірність невизнання проведених виборів міжнародною спільнотою.

Звертаємось до власників приватних ЗМІ не використовувати медіа для досягнення власних політичних цілей. Давайте всі пам’ятати про те, що життя буде продовжуватися завжди, в тому числі – й після виборів. Втрачені ж довіра, авторитет і добре ім’я повернути неможливо.

Схвалено на пленумі Івано-Франківської

обласної організації НСЖУ18 вересня 2012 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!