Газета по-надвірнянськи
 

Арсеній Яценюк: Наша мета – розвернути курс розвитку країни з темної та незрозумілої минулої радянської реальності в європейське майбутнє

5 жовтня 2012, 10:55 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 667 переглядів

Опозиція обіцяє повернути українській мові її права

Суть законопроекту про внесення змін у скандальний закон «Про основи державної мовної політики» досить проста – надати російській мові права державної мови України.

Автор документу – регіонал Олександр Черноморов – впевнений, що половина, якщо не більша частина, українців користується саме мовою сусідньої країни, а тому пропонує: по-перше, офіційно закріпити статус російської мови як другої державної, нарівні з українською, по-друге – забезпечити повноцінне використання російської мови в ЗМІ, науці, культурі і так далі, і, по-третє – перекласти, а в подальшому і друкувати офіційні документи та законодавчі акти українською та російською мовами.

В опозиції подібні ініціативи колег по парламенту і головних політичних опонентів вважають провокацією. «Законопроект, підготовлений Черноморовим – це явна провокація, спрямована на підспівування нашому північному сусідові. У нас немає ніякої реакції на цей законопроект ні з боку президента, ні з боку Кабміну, ні у Верховній Раді немає реакції, оскільки його ініціювала сама влада», – сказав перший заступник голови парламентської фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв.

Він вважає, що подібні ініціативи – це спроба керівництва країни відвернути увагу українців від економічних, соціальних проблем. «Влада вчергове намагається «нагодувати» народ, оскільки реальних досягнень немає, натомість йде економічна рецесія, закриваються школи, лікарні», – пояснив політик і додав, що в будь-якій країні за таку антидержавну політику депутата відразу ж виключили б із фракції і позбавили мандата.

Критично висловлюється щодо нової версії мовного закону і народний депутат України Арсеній Яценюк. «Якщо в Партії регіонів почали з мови національних меншин, то тепер фактично хочуть узаконити російську мову як єдину державну в Україні. Адже в разі прийняття такого законопроекту, який є однією з ключових цілей Партії регіонів, українська мова приречена на знищення», – заявив політик.

Заключний пункт у порядку денному нинішньої влади, за його словами, – це відновлення Радянського Союзу в новому форматі: «Це може називатися Митний союз, союз євразійських держав, але основне їх завдання – це створення нових геополітичних точок у світі». Про створення Євразійського союзу як про свою мету на власній інавгурації сказав у своїй промові і нинішній президент Російської Федерації Володимир Путін, нагадав Арсеній Яценюк. «Батьківщина» ж навпаки виступає за максимальне зближення України з Євросоюзом. «Наша мета – розвернути курс розвитку країни з темної та незрозумілої минулої радянської реальності в європейське майбутнє. Ми в Радянський Союз не хочемо. Ми хочемо в Європейський союз і до європейських стандартів. Ми очікуємо на вашу підтримку для того, щоб змінити курс розвитку країни, щоб не дати цій владі знищити все українське і Україну, як таку », – сказав Арсеній Яценюк.

Тому в новому скликанні Верховної Ради демократичні сили обіцяють скасувати закон про надання російській мові статусу регіональної, не кажучи вже про другу державну. «У нас є білий і чорний списки. У перший увійшли 200 законопроектів, які повернуть Україну на шлях демократичного розвитку і до українських традицій. У чорний входять антинародні. Це закон про підвищення пенсійного віку, про фактичне знищення малого та середнього бізнесу, про Земельний банк, який створюють для сім’ї Януковичів», – розповів жителям Рівненської області один із спікерів «Батьківщини» Микола Томенко.

Але на першому місці серед тих законів, які терміново потрібно скасувати, зазначає він, – закон про регіональні мови. «Міняти в державі потрібно, перш за все, не зовнішній імідж, а ставлення до своєї країни самих українців. У державі потрібно розвивати український світ », – підкреслив політик.

Наталя ЧЕРЕДНИЧЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!