Газета по-надвірнянськи
 

Голландці з українськими серцями

19 жовтня 2012, 16:08 | Рубрика: Духовність, Культура, Світ, Україна Версія для друку Версія для друку 927 переглядів

«З Україною в серці» – під такою назвою відбувся тур всесвітньовідомого хору ім. Миколи Лисенка із м. Ню-Вейген із Голландії з нагоди його 15-літньої міжнародної хорової діяльності східноукраїнськими містами у вересні ц. р.

Фінал концерту хору у Донецькій обласній філармонії 15 вересня ц. р. У першому ряду зліва направо: Вадим Пісарєв – художній керівник оперного театру; Анна Азернікова – диригент; дружина Президента України Людмила Янукович; Долинський міський голова Володимир Гаразд; Володимир Луців, Катерина Клинчук із Долини, цимбаліст-віртуоз Михайло Захарія та ведучий пан Володимир

Побував він, зокрема, і в Кривому Розі. Місцева газета «Червоний гірник» захоплено відгукнулась про виступ цього колективу у публікації «Голландці з українськими серцями».

І в цьому, мабуть, не було б нічого дивного чи незвичайного, якби ті 40 майстерних виконавців усі до одного не були …голландцями. Так, так, містком між нами і далекими Нідерландами стала животрепетна музика – народна українська пісня. Її ліричність та милозвучність ще 1951 року відкрив іноземцям українець – відомий музиколог, композитор, оперний співак із м. Долини, що на Івано-Франківщині, Мирослав Антонович. 40 років засновник хору був його керівником, диригентом і натхненником. Цьогоріч йому виповнилось би 95 років. Вдячні «Батькові» за щасливі миттєвості творчості, за відкриття оригінальної української культури, хористи відвідали його Вітчизну – побували у Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Черкасах.

До Кривого Рогу приїхав на запрошення міського голови Юрія Вілкула. Криворізька земля щиро зустріла гостей хлібом-сіллю, теплотою сердець і бурхливою овацією. Голландці завітали з репертуаром із духовних, народних пісень та української класики. Родзинкою концерту став віртуозний виступ молодого цимбаліста, лауреата міжнародних конкурсів Михайла Захарії із м. Долини. Журналістам було неабияк цікаво поспілкуватися з чужоземцями, які не лише співають українською, але й пропагують нашу національну культуру в усьому світі, гастролюючи Канадою, Бельгією, Фран­цією, Німеччиною.

Володимир Луців, імпресаріо хору, у минулому – співак-тенор, бандурист, культурно-громадський діяч, виконавець дум та автор статей про бандуру, громадянин Великобританії розповів, що з хором його пов`язують 40 років діяльності. Спочатку виступав з ним як співак, останні 15 років ми підтримуємо тісні взаємини. Хористи не розмовляють українською, та розуміють, про що співають. Значення кожного слова, звісно, не знають, але зміст пісні загалом – так. Для них наша мова набагато важча, ніж італійська, французька, англійська чи німецька. Гоголь сказав, що українська пісня для України – це колиска, історія і батьківська могила.

Щиру вдячність криворіжцям, як і всім жителям інших міст, де побував хор, висловили його голова Рон Башан, співзасновник хору Пол Гаккеннес і Роман Антонович – син засновника хору Мирослава Антоновича.

У виконанні колективу під керівництвом диригента Анни Азернікової прозвучали літургійні співи, твори Лисенка, Вербицького, народні пісні. Закінчився концерт молитвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни», але тривала овація глядачів спонукала хористів заспівати криворізькій публіці ще й «Многая літа».

За матеріалами газети «Червоний гірник»

від 19 вересня 2012 р.,

м. Кривий Ріг.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!