Газета по-надвірнянськи
 

Не варто чекати, коли «прийде» грип

5 жовтня 2012, 10:53 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 675 переглядів

За прогнозами спеціалістів, на епідемічний сезон 2012-2013 рр. нових штамів грипу не очікують, циркулюватимуть уже знайомі віруси типу А (Н1N1 та Н3N2) і вірус типу В. Згідно із рекомендаціями ВООЗ усі ці штами входять до складу вакцин для профілактики грипу.

Найоптимальніший термін для початку вакцинації проти грипу вересень-жовтень, оскільки протягом місяця-двох виробляється максимальний імунітет в організмі. Але це не означає, що якщо почався сезон захворювань або підйом захворювань, то не можна вакцинувати. Міністерство охорони здоров’я оприлюднило інформацію щодо дозволених до застосування в епідемічному сезоні на 2012/2013 рр. вакцин для профілактики грипу. Це, зокрема, FLUARIXTM/ФЛЮАРИКСТМ виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmihtKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина; Інтанза*15/Інтанза*9 (Іntanzа*15/Іntаnsa*9) виробництва Санофі Пастер С.А., Франція; ІНФЛУВАК®/INFLUVAC® виробництва Аbbott Biologicals B. V., Нідерланди.

Протигрипозні вакцини практично не мають протипоказань, але перш, ніж проводити щеплення, проконсультуйтеся з лікарем.

Відмовитися від них (хоча б на час) варто тим, у кого були алергічні реакції на попередні щеплення,є алергія на компоненти вакцини (наприклад, до білка курячих яєць), при загостренні алергічних або хронічних захворювань та гострих захворювань із температурою. Також має пройти не менше двох тижнів після одужання, перш ніж робити щеплення.

Згідно з наказом МОЗ України «Про заходи профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні» вакцинопрофілактика грипу у передепідемічний період рекомендована школярам, починаючи із 7 років; учням ПТУ, технікумів; студентам ВУЗів; медичним працівникиам; персоналу дитячих дошкільних закладів; викладачам шкіл та ВУЗів; працівникам транспорту, торгівлі, сфери обслуговування.

Вакцину проти грипу можна придбати в аптеках за власні кошти. Щеплення Вам проведуть у лікувальній установі за місцем проживання.

Ганна ДЯЧУК,

помічник лікаря-епідеміолога райсанепідемстанції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!