Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Сич: «Відновлюючи українську повстанську історію, ми творимо та виховуємо нову українську націю»

26 жовтня 2012, 11:48 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 729 переглядів

14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, на теренах Прикарпаття відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради відбулися урочистості з нагоди вшанування 70-ї річниці від заснування Української повстанської армії.

Згідно з рішенням «Про відзначення в області 70-ї річниці створення УПА», прийнятим на другому пленарному засіданні сімнадцятої сесії обласної ради 7 вересня ц. р., в області передбачалося проведення близько двох десятків заходів наукового, культурного, просвітницького характеру.

Виступаючи із вітальним словом на урочистому концерті з нагоди вшанування 70-ї річниці від заснування Української повстанської армії, що відбувся 14 жовтня в Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич відзначив неоціненну роль ветеранів та усіх загиблих вояків УПА в боротьбі за незалежність Української держави.

«Завдяки нескореній боротьбі Української повстанської армії, підпілля Організації Українських Націоналістів постала сучасна, українська за формою держава. Саме завдяки Вам ми сьогодні втішаємося нашими символами – прапором, гербом, національним славнем», – наголосив Олександр Сич.

Як зауважив голова обласної ради, УПА була феноменом не лише української, але й європейської та загалом світової історії. У пік своєї могутності вона досягала ста тисяч осіб. При цьому, як наголосив Олександр Сич, УПА функціонувала, покладаючись винятково на власні ресурси й допомогу краян.

«Пам’ятаймо про кожного із тих, хто сьогодні є з нами. Шануймо їх! Але й водночас бережімо пам’ять про кожного, хто загинув в борні. Їхній прах і їхня кров – це та суміш, на якій постала незалежна Українська держава. Відновлюючи українську повстанську історію, ми творимо та виховуємо нову українську націю», – зазначив Олександр Сич.

«Нехай матінка Божа охороняє кожного з нас, кожну­ нашу родину і загалом усю Україну! Це так потрібно у цей складний для української нації час!», – наголосив голова обласної ради, звертаючись до громадськості.

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Українська повстанська армія – феномен вітчизняної і світової історії XX ст.». Участь у ній взяли: відомий український науковець-історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху, громадський діяч Володимир В’ятрович, почесний голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА імені Романа Шухевича Михайло Зеленчук, голова Крайової Управи Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, представники Національної спілки краєзнавців України, Все­українського Братства ОУН-УПА імені Романа Шухевича, Навчально-наукового центру дослідження українського національно-визвольного руху Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У неділю на міській ратуші за участі голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича поряд із державним синьо-жовтим стягом урочисто замайорів червоно-чорний прапор УПА. Як відзначив Олександр Сич, для міста та його жителів такого роду дія має напрочуд глибинний і символічний смисл. На його думку, наші попередники, батьки та дідусі, внесли вагомий вклад у становлення та розвиток ОУН-УПА, своєю нескореною боротьбою та волею до свободи уможливили постання незалежної, соборної Української держави.

Голова Крайової Управи Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, виступаючи перед громадськістю на відкритті пам’ятника борцям за волю України в мікрорайоні Пасічна, зауважив, що лише на теренах Прикарпаття в роки національно-визвольних змагань загинуло близько двадцяти тисяч повстанців, тисячі вислані на Сибір… Він закликав краян бути українцями не лише за національністю, але й повсякчас залишатися ними, бути свідомими громадянами своєї держави, патріотами великої української нації.

Олександр Сич у свою чергу наголосив, що є величезною несправедливістю, коли ті, котрі боролися за незалежність України, котрі жертвували своїм життям в ім’я високої ідеї, залишаються забутими.

«Пам’ять про них повин­на існувати! Їхній прах і їхня кров – це той розчин, на якому замішаний фундамент Української держави. Поки не буде знайдено останній прах, поки не буде вшановано пам’ять останнього вояка УПА, усіх інших борців за незалежність України, доти не буде вистачати отого камінчика в фундаменті Української держави. А, отже, не буде він міцним», – зауважив голова обласної ради. На його переконання, роки, необхідні для встановлення історичної справедливості, будуть роками формування нової української нації, її лікування та духовного оздоровлення.

«Не забуваймо, що саме завдяки Вашій боротьбі сучасна Українська держава має українську форму, називається українською, має власний прапор, герб та гімн. Разом з тим переконаний, що спільними зусиллями ми досягнемо, щоб Українська держава була українською ще й за змістом. Наші попередники здобули нам державу. А вже наше завдання – втримати, розбудувати і передати її нащадкам. Впевнений, ми обов’язково це зробимо. Українська повстанська армія буде вшанована на найвищому державному рівні», – відзначив Олександр Сич, звертаючись до ветеранів УПА.

З нагоди вшанування 70-ї річниці від заснування Української повстанської армії в Івано-Франківську відбувся також екуменічний молебень та віче на Вічевому майдані, урочиста хода, а також панахида за загиблими борцями за незалежність України в Меморіальному сквері.

За матеріалами прес-служби обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!