Газета по-надвірнянськи
 

Перше дітище історика-краєзнавця хвилює серця українців

19 жовтня 2012, 15:59 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 5,698 переглядів

13 жовтня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги краєзнавця, історика із с. Лоєва Івана Кметюка «Зродились ми великої години», присвячена 70-річчю УПА. Книга щойно вийшла накладом 1200 примірників у ПрАТ «Надвірнянська друкарня». За це автор щиро вдячний Юрію Дерев’янку, районній раді, райдержадміністрації, відділу освіти РДА.

Як зазначив Михайло Семкіяш, «у книзі на конкретних фактах доведено, що Надвірнянщина – один з найбільш національно свідомих районів Прикарпаття. На основі архівних документів, розповідей очевидців Іван Кметюк висвітлює бойову звитягу бійців українських підрозділів… цінним є те, що історик використав 10 досі невідомих спеціалістам архівних документів».

Іван Кметюк вражав учасників презентації відвертістю й обізнаністю

На презентацію до бібліотеки завітали представники влади, поважні гості. Директор ЦБС Марта Кушнерчук представила присутнім автора та надала йому слово. Іван Васильович розповів про свою працю над книгою, про роботу в архівах, про свої розмови з учасниками, очевидцями подій 1940-1950-х років, подякував за допомогу в підготовці книги до друку Миколі Сіщуку, Степанові Писуляку, Михайлові Семкіяшу та іншим.

У своїх виступах присутні висловлювали вдячність авторові за проведену велику роботу, небайдужість до історії свого краю, сподвижництво. Михайло Семкіяш високо оцінив книгу, зауважив, що вона – одне з найбільших досягнень не тільки краєзнавців району, а й всього Прикарпаття. Микола Барчук – псевдо «Дуб» від імені учасників УПА подякував авторові за книгу, в якій увіковічнено подвиги повстанців. Юрій Дерев`янко відзначив, що пам`ять людську стерти неможливо, свідчення учасників подій, подані в книзі, інші факти будуть виховувати молоде покоління у патріотичному дусі.

Автора привітали Василь Андрейчук, Іван Степник, Олександра Зварчук (на першому плані)

Заступник голови районної ради Іван Степник та радник голови районної ради Василь Андрейчук привітали автора та побажали подальшої успішної праці. Народний артист України Петро Бенюк зауважив, що автор міг би попрацювати над сценарієм фільму за книгою. Очевидець тих подій Роман Потятинник згадував ті часи, допомогу жінок повстанцям, їхній внесок у спільну боротьбу. Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький приєднався до вітань авторові, подарував йому свою книгу, а також чималу добірку – районній бібліотеці. Багато теплих слів звучало на адресу винуватця події від Олександри Зварчук, Степана Писуляка (літературний редактор книги), Теодора Ціховського, Романа Киселюка, Миколи Сіщука, Степана Голінея, Данила Гребеняка, Ігоря Андруняка, Ігоря Лінга та інших.

На завершення зворушений Іван Васильович подякував всім за щирі слова, підтримку та за участь у презентації. Під час цього заходу, знакового у його житті, зізнався автор, він переконався, що не марно впродовж багатьох літ працював, досліджував, зустрічався із повстанцями і намагався у своїй книзі передати дух геройського чину своїм сучасникам і нащадкам.

Марта КУШНЕРЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!