Газета по-надвірнянськи
 

Про готовність дільниць до виборів і господарку

26 жовтня 2012, 11:46 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 809 переглядів

На черговому засіданні колегії облдержадміністрації та ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, боротьби з корупцією та злочинністю від 22 жовтня ц. р., яке вів голова ОДА Михайло Вишиванюк, обговорено питання про готовність виборчих дільниць до проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня. З цих питань голова ОДА також дав прес-конференцію.

Усі присутні голови РДА та міст обласного підпорядкування доповіли про таку готовність. Заступник голови Надвірнянської РДА Богдана Ковалюк також запевнила, що всі виборчі дільниці у нашому районі готові до проведення виборів. Голова ОДА Михайло Вишиванюк наголосив, що вибори повинні бути прозорими і демократичними і влада забезпечує усю технічну роботу для дільничних і окружних виборчих комісій. Він висловив побажання, що усім нам треба залишатися людьми і проявити високу культуру як у дні, що залишилися до виборів, так і в день їх проведення і після них, бо життя не зупиняється. Цьогорічна виборча кампанія показує ступінь культури як тих, котрі балотуються у депутати, так і виборців. Маємо не забувати при цьому про дві важливі життєві цінності – здоров`я людини і повагу до неї.

Обговорено також підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області за 9 місяців ц. р. та основні напрямки розвитку на 2013-12014 роки. Під час обговорення вияснилось, що у кожному районі є ряд вузьких проблемних місць, а тому вирішено додатково обговорити це питання на засіданні «звуженої» колегії ОДА цього тижня. Водночас відзначено, що область справляється з плановими показниками у промисловості, сільському господарстві, з виплатою зарплати і є певний ріст обсягу роздрібної торгівлі.

Обговорюючи питання, яке стосувалося стану виконання програм розвитку інвестиційної, науково-технічної та інноваційної діяльності в області, відмічено, що на Прикарпатті діє майже 80 різноманітних проектів. Однак, ця справа потребує серйозного і невідкладного покращення, бо область ще надто недостатньо представлена конкретними проектами на міжнародних виставках. Треба прискорити видання відповідної галузевої книги з цього питання, подумати про відкриття виставкового залу для інвестиційних проектів і предметніше кожному районові працювати над ширшим залученням у свою господарку іноземних інвестицій.

Іншим важливим питанням є нинішня неоднакова вартість навчання одного учня у школах області, яка коливається від 2,5 тис. грн. до 27 тис. грн. на одного учня у рік. До речі, у нашій області функціонують майже 120 шкіл, в яких навчаються не більше двох десятків учнів у кожній. Тут, очевидно доведеться вживати заходів до укрупнення навчальних закладів.

Обговорено також питання про підсумки організованого відпочинку та оздоровлення дітей цьогорічного літа і про реалізацію обласної програми зайнятості, а також про надання шефської допомоги підприємствами, установами та організаціями, які закріплені за інтернатними закладами системи соцзахисту. І в кожній цій проблемі місцева влада бачить свої недопрацювання.

Члени колегії та учасники засідання згодилися на пропозицію щодо закріплення за певними ділянками річок в області громадських товариств чи кооперативів рибалок для того, щоб докорінно подбати про збереження рибної живності у водоймах Прикарпаття. Бо, на жаль, браконьєрське око ненаситне. Коштами щодо створення таких кооперативів мали б посприяти обласний центр зайнятості та управління агропромислового розвитку ОДА.

Відповідаючи на запитання про існуючі проблеми з оплатою через казначейство, голова ОДА відзначив, що за останні три дні цей процес таких оплат дещо зрушився і є надія, що він матиме далі позитивний розвиток.

Цього дня голова ОДА удостоївся двох нагород: Почесного знаку Федерації профспілок України – за налагодження соціального партнерського діалогу і зв`язків обласної виконавчої влади з профспілками області та Почесним знаком НСЖУ – за багаторічну активну участь у теле- і радіопрограмах, газетних публікаціях, всебічну підтримку облорганізації НСЖУ та ЗМІ області та в зв`язку із 60-річчям від дня народження.

Наш. кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!