Газета по-надвірнянськи
 

Рак – не вирок

19 жовтня 2012, 15:48 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 709 переглядів

Рак молочної залози є найпоширенішою формою злоякісної пухлини у жінок. Кожних 48 хвилин у світі помирає одна жінка від цього захворювання. Однак, якщо рак виявлений на ранніх стадіях і лікування розпочате вчасно, то більшість жінок успішно виліковуються, тай саме лікування набагато простіше і дешевше.

Виходячи із середньої тривалості подвоєння числа клітин пухлин, вважають, що від моменту появи першої ракової клітини до формування пухлини до1 смможе пройти 5-10 років. Така тривалість перебігу раку молочної залози робить реальними пошуки пухлини в доклінічному періоді, тобто тоді, коли від пацієнток не надходить жодних скарг.

Для цього потрібно проводити цілеспрямовані проф­огляди груп людей, серед яких виникнення злоякісних пухлин найбільш ймовірне, в яких збіг окремих факторів впливу створює загрозу виникнення раку молочної залози. Кожна жінка із групи ризику не рідше один раз у три місяці повинна проводити самообстеження молочних залоз.

Багато жінок, виявивши в себе пухлину в грудній залозі, тривалий час не звертаються до лікаря і, навіть, звернувшись до онколога, відмовляються від лікування, тим самим дають хворобі перемогти себе. Занадто тяжкий найперший момент, коли жінці повідомляють діагноз . Рак для неї – це вирок. Якщо рак виявлено у першій стадії, виживають 9 із 10-ти, у другій – 8 із 10-ти, у третій – тільки половина, у четвертій – до 5%.

У нашому районі щорічно діагностують 30-40 випадків захворювання (44,2 на 100 тис. населення). На жаль, половина із них – у пізніх стадіях, звичайно, повне виздоровлення їх неможливе. Але живуть, працюють, люблять понад 500 пролікованих жінок. Кожна людина повинна боротися за кожний день свого життя. Кожна жінка повинна пам’ятати: рак молочної залози – загроза серйозна, але не обов’язково смертельна.

Рак – не вирок. Для відновлення здоров’я потрібні внутрішні сили, їх джерело – наша воля до життя, бажання жити.

Ірина ДРЕБОТ,

районний онколог.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!