Газета по-надвірнянськи
 

Результати роботи Верховинської об’єднаної державної фінансової інспекції

5 жовтня 2012, 10:54 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 775 переглядів

Наприкінці минулого року контрольно-ревізійне управління реорганізовано в Державну фінансову інспекцію в Івано-Франківській області. Як територіальний підрозділ Держфініспекції в області утворено Верховинську об’єднану державну фінансову інспекцію.

Незважаючи на організаційні зміни, функції та завдання не змінилися. Основне завдання – контроль за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, станом і достовірністю обліку і звітності в органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установах і у суб’єктів господарювання державного сектора економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно на території Верховинського, Косівського, Надвірнянського районів та м. Яремче.

Протягом 8 місяців 2012 року працівники Верховинської об’єднаної державної фінансової інспекції (ОДФІ) провели 34 контрольні заходи на підприємствах, установах, організаціях державної та комунальної форм власності з питань фінансово-господарської діяльності. Виявили фінансові порушення, які призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на 1571,65 тис. грн. Внаслідок вжитих Верховинською ОДФІ заходів за 8 місяців п. р. забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушення законодавства, на 1164,97 тис. грн. За допущені порушення 63 особи притягнуто до адміністративної відповідальності, до порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано фінансові санкції у 12 випадках.

Триває робота щодо обмеження фіскального тиску на суб’єкти господарювання та з метою запровадження ризик-орієнтованого підходу до планування контрольно-ревізійної роботи.

Відтепер фінінспектори з метою якісного відбору об’єктів контролю для включення їх до планів направляють запити на підконтрольні об’єкти про надання копій звітних бухгалтерських документів (балансу, звіту про результати фінансової діяльності, звіту про надходження та використання коштів загального фонду, реєстру укладених договорів тощо) та попередньо аналізують їхню фінансово-господарську діяльність; враховують результати попередніх контрольних заходів та інформацію від правоохоронних органів, іншу публічну інформацію про факти зловживань. І лише після проведеного аналізу приймають рішення про включення суб’єкта господарювання до щоквартального плану.

У ІV кварталі 2012-го плануємо проведення ревізій відділу освіти Верховинської РДА, відділу туризму і культури Косівської РДА, управлінь праці та соціального захисту населення Верховинської, Надвірнянської райдержадміністрацій та Яремчанського міськвиконкому.

Крім того, у нас діє телефон довіри. Громадяни, які володіють інформацією про можливі порушення, допущені об’єктами контролю, можуть звертатися за номером (03432) 2-22-59.

Ярослав ТИМКІВ,

заступник начальника Верховинської об`єднаної держфініспекції в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!