Газета по-надвірнянськи
 

Строк пред’явлення виконавчих документів до виконання

26 жовтня 2012, 11:41 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 1,624 переглядів

Статтею 22 Закону України «Про виконавче провадження» встановлені строки пред’явлення виконавчих документів до виконання, тобто, виконавчі документи можуть бути пред’явлені до виконання у такі строки: посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених   розглядати справи про адміністративні правопорушення, – протягом трьох місяців; інші виконавчі документи – протягом року, якщо інше не передбачено законом.

Зазначені вище строки встановлюються для: виконання судових рішень – із наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, – з наступного дня після його постановлення; виконання рішень комісій по трудових спорах – із дня видачі посвідчення на примусове виконання рішення; інших виконавчих документів – із наступного дня після набрання ними юридичної сили, якщо інше не передбачено законом.

Звертаю Вашу увагу, що рішення про стягнення періодичних платежів (у справах про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я, втратою годувальника тощо) можуть бути пред’явлені для виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі. Згідно із ч. 4 зазначеної статті строки пред’явлення виконавчих документів до виконання встановлюють для кожного платежу окремо. Важливо пам`ятати, що у зв’язку з набиранням чинності нової редакції Закону «Про виконавче провадження» у деяких виконавчих документах, виданих до 9 березня 2011 року, був зазначений строк пред’явлення їх до виконання три роки після пред’явлення їх до виконання, строк буде поновлено тільки на один рік.

Законом визначено випадки, в яких можуть перериватися строки давності пред’явлення виконавчого документа до виконання а саме: пред’явленням виконавчого документа до виконання;  частковим виконанням рішення боржником; надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки виконання рішення.

Після переривання строку пред’явлення виконавчого документа до виконання перебіг строку поновлюють. Час, що минув до переривання строку, до нового строку не зараховують. Якщо строк пред’явлення виконавчого документа для примусового виконання закінчився, то державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження, про що виносить відповідну постанову.

Стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутись із заявою про поновлення пропущеного строку до суду, який видав відповідний документ, або до суду за місцем виконання. По інших виконавчих документах пропущені строки поновленню не підлягають.

Любомир ЯНЦЮК,

головний державний виконавець відділу ДВС Надвірнянського райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!