Газета по-надвірнянськи
 

Учителю, вклоняюсь святості твоїй!

5 жовтня 2012, 11:17 | Рубрика: Духовність, Культура, Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,027 переглядів

Під таким гаслом, яке уособлює вдячність і повагу держави, суспільства, батьків, школярів, відзначали своє професійне свято педагоги Надвірнянщини 3 жовтня ц. р.

«Учителю! Ти є і будеш вічно –// Як хліб, як мова, як знамен акорд,// Бо ти – землі незайманість книнична,// Бо ти – в народі і в Тобі – народ». Таких щирих і шанобливих слів немало прозвучало для освітянської сім`ї, яка зібралася на урочистості у палаці культури Надвірнянського коледжу.

Море квітів, щирих усмішок, доброзичливість, гарний настрій – це своєрідні атрибути кожного професійного свята. Але під час вшанування професії вчителя вони набувають особливого щемливого відтінку, бо всі ми родом із дитинства, із шкільної парти, де скільки почули напутніх слів, хоч істинний смисл їх зрозуміли, можливо, аж у дорослому житті. Тому так поважаємо їхню працю, адресуючи вдячність і на сцені, і у повсякденні.

У пісні єдиній – учні та вчителі

А святкову сцену цього дня першими заполонили хор учителів музики та дитячий хор Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (керівники Василь Менів та Роман Войнарович) піснею про вчителя.

Традиційно перші вітальні слова адресував колегам начальник відділу освіти РДА Михайло Винник, зазначивши, що у залі зібралися кращі з кращих із багаточисельної освітянської сім`ї, яка нараховує більше трьох тисяч працівників. Незважаючи на нинішні невтішні економічні реалії, районна галузь освіти розвивається: відновлено Пасічнянський дитсадок, триває будиівництво ДНЗ у Білих Ославах та Лісній Тарновиці. Планують, нарешті, розпочати будівництво школи у Чорному Потоці, зазначив, зокрема, керівник відділу освіти, подякувавши за співпрацю як районній і міській владі, так і селищним і сільським головам.

Районну освітянську нагороду отримує учителька Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Ганна Токарук від начальника відділу освіти РДА Михайла Винника

Високо оцінив роботу педагогів голова РДА Володимир Калічко, акцентуючи на їхньому вмінні запалити іскорку Знань, успіхах вихованців на олімпіадах, конкурсах усіх рівнів, умінні прокладати мости дружби між Сходом і Заходом України, Польщею, Німеччиною та іншими державами, гідно представляти Надвірнянщину й Україну в світі.

Ностальгічні відтінки відчутні у виступі голови районної ради Василя Поповича, який професію вчителя назвав унікальною, найбільше затребуваною і найбільш значущою у житті. Тому необхідно докласти максимум зусиль для розвитку освітянської галузі.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович нагадав повчальні слова відомого педагога В. Сухомлинського про те, що секрет успіху: коли вчитель у спілкуванні з учнями забуває, що він – вчитель.

Керівники влади вручили перші нагороди. Найвищої з них – грамоти ОДА та обласної ради – удостоєний методист районного інформаційно-методичного центру Михайло Семкіяш. Більше десятка педагогів нагороджені грамотами головного управління освіти і науки ОДА.

Голова РДА Володимир Калічко вручає грамоту ОДА та обласної ради методисту Михайлові Семкіяшу

Значно об`ємніше «сузір`я» відзначених нагородами районної та міської влади, відділу освіти РДА та районного комітету галузевої профспілки.

Велику повагу до вчительства Надвірнянщини засвідчили вітальними промовами депутат обласної ради Юрій Дерев`янко, директор Надвірнянського коледжу НТУ Ростислав Нагорний та голова районного комітету профспілки працівників освіти і науки Ярема Гладун.

Нагороджених і всіх присутніх у числі перших віншувала привітальна група Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 та учні Стримбівської школи.

Учасники свята переконалися, що в юного гумориста Андрія Насадюка ще великий запас сміху

І наймолодші привітали своїх наставників

У барвистий вінок до нагород вплітали свої концертні номери танцювальні колективи Надвірнянського районного і Ланчинського центрів дитячої та юнацької творчості (керівники Валентина Демчук, Богдан Лавринович, Надія Карпова, Уляна Тимінська); вокальні ансамблі вчителів (кер. Петро Кепещук), дівчат Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (кер. Роман Войнарович), учителів Добротівського НВК (кер. Василь Менів); тріо дівчат із Зеленої (кер. Ірина Глущук); солісти Віталій Курчук (с. Бист­риця), Оксана Пинчук і Богдана Міняєва (райцентр дитячої творчості, кер. Світлана Дремлюга), Богдан Синоверський (с. Парище), Віталій Шкрум (с. Білозорина); троїсті музики сім`ї Кінашевських (Ланчинський ЦДЮТ); хори Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 та Волосівського НВК (кер. Станіслав Бенеш і Василь Зіняк). Приємно здивували цирковим мистецтвом Олексій Томин із Пнів`я та юний гуморист Андрій Насадюк із Переросля.

Координувала святкове дійство талановитий методист районного інформаційно-методичного центру Галина Ботулінська.

У вестибюлі палацу культури милувала око і створювала святкову атмосферу мистецька виставка учительських та учнівських робіт позашкільних, дошкільних закладів та деяких шкіл району.

Нехай ця чудова атмосфера передається у всі педагогічні колективи Надвірнянщини, які сьогодні відзначають Всесвітній День вчителя, а у першу неділю жовтня – Український День вчителя.

Тож з роси і води Вам, шановні освітяни! Ми приєднуємося до завершальних привітань ведучих свята Лілії Івасик та Андрія Вірсти: «Щоб Ваш важкий почесний труд// Був плідний, як багата осінь// І кожен день, що йде новий// Хай тільки радість Вам приносить!».

Орися СПІВАК (текст)
Назарій ГРИДЖУК (світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!