Газета по-надвірнянськи
 

Визначали готовність до зими

5 жовтня 2012, 11:06 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 814 переглядів

Трохи менше як за два тижні до початку опалювального сезону питання про готовність підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років, яке першим обговорили на колегії РДА 2 жовтня ц. р. під орудою в. о. голови РДА Володимира Гурея, звучало актуально й подекуди дискусійно гостро.

Начальник управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідія Захарко, доповідаючи на колегіальному засіданні, акцентувала увагу на зробленому, зокрема, в комунальних підприємствах «Надвірнаводоканал» і «Теп­локомуненерго» районної ради, а також в ТзОВ «Струмок» і «Альтернатива Інвест». Проаналізовано й підготовчий стан справ у житловому фонді міста й відділі освіти РДА. Загалом (за станом на час проведення колегії) готовність району до зими визначено на 90 відсотків. Отже, є ще окремі ділянки для роботи, що вимагає задіяння всіх організаційних сил і матеріальних ресурсів. На цьому наголошували, передусім, голова районної ради Василь Попович, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, який розповів про напрацювання міської влади у плані стратегії розвитку, зокрема, щодо заміни внутрішньобудинкових мереж, на що кожного року з бюджету розвитку виділяють до 130 тис. грн., встановлення локальних котелень тощо, та інші члени й учасники колегії.

У розрізі підприємств ПЕК і ЖКГ, то, скажімо, «водоканалівці», попри наявність старих проблем, пов`язаних із необхідністю заміни спецавтотранспорту, спорудженням резервувару і т. д., готові до зими стовідсотково. Грунтовно потрудилися у всеозброєнні зустріти холоди і в «Теплокомуненерго», на чиїх котельнях встановили нові котлоагрегати, прилади обліку теплової енергії, здійснили інші важливі заходи. Обіцяє тепло жителям вул. Руднєва і Д. Галицького, а також вихованцям трьох ДНЗ та іншим споживачам і «Альтернатива Інвест». ТзОВ «Струмок» у зимову стужу задіє до роботи газовий і твердопаливний котли, що здешевить теплові тарифи. Щоправда, останній зараз знаходиться на стадії пуску налагодження, поінформував представник цього ТзОВ Ігор Дем`янчук. Цей процес спричинив деякі непорозуміння серед мешканців прилеглих будинків. Ситуацію з`ясовували за участі головного лікаря райсанепідемстанції Роксолани Іваніщак, де винесли постанову про призупинення роботи котельні на твердому паливі після замірів показників задимленості, головуючого на колегії Володимира Гурея, котрий націлив на необхідності якнайшвидшого вирішення цієї проблеми. На думку Зіновія Андрійовича, щоб у центральній частині міста працювали твердопаливні котли, треба провести відповідні експертизи (що, власне, й робить ТзОВ «Струмок», зауважив Ігор Дем`янчук), поставити фільтри, якщо димітиме.

За ініціативою голови районної ради Василя Поповича про готовність до зими звітували й керівники органів місцевого самоврядування. Зокрема, озвучили наявні проблеми Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк, Добротівський Михайло Мельник, Зарічанський Михайло Вацик сільські голови. У процесі обговорення викристалізувалася ще одна проблема, дотична до теми початку опалювального сезону. За станом на час проведення колегії в казначействі району залишаються не реалізовані, оскільки не підкріплені фінансами, понад 500 платіжних доручень на незахищені статті. Тому всі нагальні питання в. о. голови РДА Володимир Гурей порекомендував головам розв`язувати за сприянням виконавчої влади в робочому порядку.

У прийнятому рішенні відображено широкий блок заходів на забезпечення краянам, установам та організаціям району стабільного постачання комунальних послуг в осінньо-зимовий період 2012-2013 років, для чого адресовані конкретні доручення усім посадовим особам та відповідальним працівникам.

Не менш жвавим виявилося обговорення питання про роботу посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань ведення військового обліку, про що доповідав заступник військового комісара Надвірнянсько-Богородчанського об`єднаного військкомату майор Михайло Дохторов. Учасники засідання порушували складні питання призову, серед яких переважали ті, що спричинені скороченням ЗСУ, намаганням створити в Україні малочисельне, але сучасне й боєздатне військо, а тому їх не вирішити на місцевому рівні. Проте це не знімає відповідальності з усіх причетних до організації призовної кампанії. Колегія вирішила рекомендувати начальникам військово-облікових столів та посадовим особам, відповідальним за ведення військового обліку, органів місцевого самоврядування району неухильно дотримуватися «Інструкції з військового обліку військовозобов`язаних і призовників в органах місцевого самоврядування» та методичних рекомендацій райвійськкомату з питань ведення військового обліку. Окремі доручення адресовано військовому комісарові підполковнику Володимирові Ярмошуку. Один із пунктів рішення стосовно неналежної організації роботи в одній із рад за пропозицією голови районної ради зняли.

Про цілковите виконання розпорядження РДА від 30 вересня 2011 р. № 264 «Про хід використання земель сільськогосподарського призначення» доповів начальник відділу агропромислового розвитку РДА Михайло Клюфінський. Зокрема, йшлося і про роботу в районі двох потужних інвесторів: західноукраїнське підприємство ТзОВ «Райз-Прикарпаття» та фермерське господарство «Оскар». Між іншим, крім обробітку землі у Камінному, «Райз-Прикарпаття» планує там відкрити й ферму на 1 тис. голів ВРХ. Михайло Клюфінський також рекомендував головам проявляти уважність під час налагодження співпраці з інвесторами і, зокрема, з тими, котрі займаються лише одним ріпаком і кукурудзою, а всі умови договору ретельно прописувати в документах. Мовилося і про «тертя» у співпраці з новоствореною в районі сільськогосподарською земельною інспекцією.

На початку учасники колегії вшанували пам`ять політв`язнів району, котрі днями відійшли у Вічність: Василя Оріщака, Емілії Костирко, Володимира Андрушка.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!