Газета по-надвірнянськи
 

15 листопада – Міжнародний день відмови від паління

16 листопада 2012, 12:25 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 661 переглядів

Паління – вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найшкідливішими компонентами тютюнового диму є смола та нікотин, його регулярне вживання викликає залежність. Паління завдає значної шкоди здоров`ю курця та людям і тваринам, які знаходяться поблизу. Світова спільнота запровадила два свята: 31 травня – Всесвітній день без тютюнового диму і третій четвер листопада – Міжнародний день відмови від паління.

В Україні палить кожний другий чоловік і кожна п’ята жінка, у нас загалом курців близько 9 млн. Багато молодих людей починає курити ще у підлітковому віці. А до чого це призводить? Економічні збитки України від тютюну складають два мільярди доларів, щорічно від хворіб помирає 120 тисяч людей.

Народні депутати України 25 травня ц. р. прийняли закон України «Про боротьбу із тютюнопалінням», який Президент України Віктор Янукович підписав 13 червня ц. р. Він вступить у дію із 1 січня 2013 року. У ньому є вимога про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальяну в приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, інших установах державної влади. Також забороняється куріння у закладах: медицини, освіти, фізичної культури і спорту, об’єктах культурного призначення.

Василь ІРОДЕНКО,

інженер з пожежно рятувальних робіт ППЧ-22.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!