Газета по-надвірнянськи
 

Чи потече каспійська нафта на «Нафтохімік …»?..

2 листопада 2012, 13:07 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 834 переглядів

Позавчора, 31 жовтня ц. р., на засіданні колегії райдержадміністрації під орудою голови РДА Володимира Калічка за участі заступника голови-керівника апарату ОДА Романа Струтинського обговорили виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету району за 9 цьогорічних місяців, а також готовність служб району та органів місцевого самоврядування до запобігання й ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час зимових холодів; стан профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань і харчових отруєнь на об`єктах епідризику та в побуті.

12-те місце – «золота» середина

Доповідаючи з першого питання, начальники управлінь РДА – економіки Василь Уніят і фінансового Михайло Обідняк зосередили увагу учасників колегії на основних підсумкових показниках виконання програми розвитку району. Загалом, справи не такі вже й погані. За 8 місяців промислової продукції реалізовано на 50,2 % менше, ніж торік. А вже за 9 місяців видобуток нафти залишився на минулорічному рівні, зате зріс видобуток газу (на 0,8%), виробництво нерудних будівельних матеріалів (на 10,4%), меблів (у 2,4 раза). Відповідні темпи росту зафіксовані в агропромисловому комплексі району, зокрема, заготівля м`яса (на 2,5%) і молока (на 0,1%). ТОВ «Агрофірма «Добробут Прикарпаття» з метою нарощування темпів виробництва м`яса реконструювала тваринницькі приміщення молодняка птиці індика. Другий пріоритет – відродження галузі м`ясного скотарства: опрацьовують питання спорудження у Камінному комплексу із вирощування абердино-ангурської м`ясної породи ВРХ. Не особливо потішили будівельники, які, хоч у першому півріччі і ввели в експлуатацію індивідуального житла у 6,7 раза більше, але за 9 місяців знизили обсяги будівельно-монтажних робіт на 26,9 відсотків.

До бюджетів усіх рівнів мобілізовано 278,2 млн. грн., що на 29,4% менше, ніж торік; у т. ч.: надходження до державного бюджету зменшились на 34,5%, а до місцевого – зросли на 1,3%. Надходження від основних промислових підприємств району зменшились на 43,2%. Основною причиною зменшення надходжень Василь Уніят назвав відсутність переробки нафти на ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Тут надходження зменшилися на 85,6%; ПАТ «Укрнафта» – 14,9%; ТОВ «Нафтотранссервіс» – 16,8%; філія «Нерудник» – 51,4%.

За підсумками 9-місячної роботи Надвірнянщина опинилася у «золотій» середині – на 12-му місці проти 17-го за показниками першого півріччя ц. р., резюмував очільник управління економіки РДА, який також виокремив блок проблемних питань. Серед них: забезпечення безперебійної роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та інших промислових підприємств району; завершення реконструкції пологового будинку у Надвірній та будівництва другої черги газопроводу Надвірна-Ланчин; виділення земельної ділянки та будівництво на ній полігону ТВП тощо.

Начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк поінформував, що до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 50247,2 тис. грн. доходів (94,4% до уточнених планових призначень на 9 місяців п. р.). У бюджет району недонадійшло 3 млн. 49 тис. грн. Проте спостерігається зростання надходжень – 101,3% (на 630,5 тис. грн. більше). Основною причиною невиконання доходів загального фонду є зміни в податковому законодавстві, що призвели до зменшення кількості платників податку з доходів фізичних осіб. Відокремлені підрозділи ПАТ «Укрнафта» та «Укртелекому» з початку 2012-го сплачують цей податок за місцем реєстрації юридичної адреси головних підприємств, котрі знаходяться за межами нашого району. Тому втрати бюджету району за 9 місяців склали більше 3 млн. грн. Також до невиконання доходів загального фонду призвело зменшення кількості працівників на «Нафтохіміку…» (із 1687 (2011 р.) до 1285 (за станом на 1 жовтня 2012 р.), відповідно втрати бюджету – 1570 тис. грн.

Обговорення першого питання порядку денного розпочали з освіти. Про здобутки цієї галузі в районі доповів начальник відділу освіти РДА Михайло Винник, уточнивши, що на вирішення основних проблемних питань у грудні освітянам знадобилося б ще 8 млн. грн., а також висловивши власну позицію щодо спорудження шкіл – добудувати те, що є. Голова РДА Володимир Калічко націлив на комплексний підхід до питань у цій галузі (добудови шкіл, довезення учнів до школи, питання теплового режиму), наголосивши на необхідності проаналізувати економію від того, що котельні забрали від комунального підприємства.

Проблеми з освоєнням коштів на спорудження їдальні у Ланчинській ЗОШ І-ІІІ ст. порушив Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович у площині обговорюваної теми привернув увагу присутніх до проблем Надвірної, пов`язаних із невиконанням надходжень податку з доходу фізичних осіб та інших платежів, через що запропонував звернутися в ОДА про покриття дефіциту бюджету; із нестачею дошкільних навчальних закладів, для чого планують відкрити додатково три ясельні групи; непроплатою коштів за спецтехніку, яку нині хочуть забрати в комунальників.

Підсумки підбив Роман Струтинський, зазначивши, що в області, яка торік займала перше місце в Україні, нині дещо знизилися темпи виробництва промислової продукції і т. д. Два тижні тому, продовжив він, голова ОДА Михайло Вишиванюк порушив перед Главою держави Віктором Януковичем питання щодо постачання на ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» каспійської нафти. Аналізуючи ситуацію на цьому підприємстві, Роман Струтинський зауважив, що приватник має контрольний пакет акцій. У реконструкцію заводу вклали 730 млн. грн. Проте облаштування нового обладнання призупинили, оскільки не вистачає нафтосировини ні з НГВУ «Надвірнанафтогаз», ні з Долинського НГВУ. До переговорів із Азербайджаном зараз під`єднався й Уряд України. Процес триває. Також Роман Струтинський поінформував про відновлення роботи у цілій низці підприємств області. Зокрема, на Калуському заводі калійних добрив, де один із китайських інвесторів вимагає, щоб там більше половини інженерного складу працювали китайці. Тож переговори ще тривають. Мовилося про налагодження справ у господарстві та вирішальну роль України в наступаючій світовій продовольчій кризі. Щодо туристичної галузі, то Буковель № 2 планують розпочати будувати на …Долинщині. Відчутні досягнення перераховані й у соціальній сфері.

Для соціально-економічного розвитку Надвірнянщини робиться багато, продовжив Роман Струтинський. Лише на виплату соціальних допомог у районі використали 119 млн. грн. Позитивом назвав відсутність заборгованості зарплати на економічно активних підприємствах. Керівництво району націлив на залучення нового виробництва, створення робочих місць. Також повідомлено, що у 2013 році збільшать кошти на розвідувальне буріння, освоєння тих свердловин, що вже пробурені. Роман Струтинський поставив вимогу вивчити питання збільшення збитковості підприємств у районі (щодо приховування прибутків). У наступному році серйозно аналізуватимемо роботу малого і середнього бізнесу, наголосив заступник голови ОДА. Крім того, 2013-ий стане ударним у ремонті доріг. Область бере участь у реалізації Державної програми спорудження туристичної сучасної траси, котра проходитиме у т. ч. і через Надвірну на Делятин. Не оминув Роман Струтинський і парламентських виборів. Цього разу від нашої області за попередніми даними обрано 16 народних депутатів України, тому їхній потенціал потрібно використати на розвиток Прикарпаття і району, зокрема.

У прийнятому рішенні з цього питання відображені всі пропозиції та напрацювання колегіального засідання.

З ожеледицею впоратися готові

Про стан готовності у всеозброєнні зустріти ожеледицю, снігові намети розповів начальник філії «Надвірнянський райавтодор» Віктор Зінкевич. Попри наявні фінансові проблеми районні автодорівці боротимуться з ожеледицею, сніговими заметами спеціальною дорожною технікою, серед якої і два автогрейдери, і бульдозер та інші автомашини. Цього місяця планують отримати від ДП «Івано-Франківський облавтодор» технічну сіль до 100% її потреби на зимовий період 2012-2013 роки.

Звичайно, не обійшлося без нарікань з боку сільських, селищних голів на роботу в снігову заметіль. І пояснення цьому одне – недостатнє забезпечення пально-мастильними матеріалами. Тому гострота проблеми у порядку денного не знята. Головними напрямками боротьби з ожеледицею є територіальні дороги. Надвірна-Івано-Франківськ та Делятин-Коломия.

Інформацію про стан готовності до боротьби з ожеледицями взято до уваги.

Працюють над програмою…

Головний державний санітарний лікар району Роксолана Іваніщак доповіла, що у районі не реєстрували спалахів харчових отруєнь, кишкових інфекцій, що свідчить про ефективну скоординовану діяльність, зокрема, у галузі освіти, медицини. На особливому контролі – розпорядження РДА про водопостачання, роботу ринків та їдалень. Проблемним залишається водопостачання у навчальних закладах і зовсім нове – припинення харчування у школах м. Надвірна учнів молодших класів.

Голова РДА наголосив, що нині всі служби працюють над програмою «Питна вода» і закликав керівників органів місцевого самоврядування прилучатися до цієї нагальної справи, щоби програма охопила всі населені пункти району. Прийнято відповідні рішення колегії.

Роксолана Іваніщак подякувала за співпрацю і повідомила про реформування санепідслужби. Замість неї на теренах краю під орудою головного санітарного лікаря району функціонуватимуть сектор (спільно із м. Яремче) головного санітарно-епідеміологічного управління, а також медико-санітарна служба. Як відомо, така реорганізація РайСЕС відбувається по всій Україні. Сама ж Роксолана Іваніщак, за її словами, документи на конкурс із нової посади не подавала.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!