Газета по-надвірнянськи
 

Дефіцит коштів як ознака сьогодення

30 листопада 2012, 11:52 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 1,013 переглядів

Цьоготижневе вівторкове засідання колегії провів перший заступник голови РДА Степан Іроденко.

Недорахувалися

Доповідаючи з першого питання порядку денного про стан сплати суб`єктами господарювання району до бюджетів усіх рівнів податків, зборів та інших обов`язкових платежів, заступник начальника ДПІ в районі Мирослава Гринчук констатувала невтішні факти того, що у скарбниці нинішнього року не дорахувалися значних коштів. Так, за січень-жовтень 2012-го до Зведеного бюджету мобілізували 328 млн. 487 тис. грн., що на 121 млн. 350,1 тис. грн. менше, ніж торік. До Держбюджету забезпечено надходження у розмірі 240 млн. 360,6 тис. грн., що є меншим майже на 125 млн. грн.

Така складна фінансова ситуація зумовлена цілою низкою об`єктивних факторів. Мирослава Гринчук виокремила, передусім, ненадходження ПДВ на 663,9 тис. грн, оскільки через дострокове припинення дії договору про спільну виробничу діяльність ПАТ «Укрнафта» і СП «УкрКарпатОйл ЛТД» зменшилися надходження від цих двох гігантів-виробництв; збору за геологорозвідувальні роботи внаслідок скасування цього податку новим ПК; 80 млн. 244,2 тис. грн. акцизного податку через те, що головний його платник ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» цьогоріч не переробляв нафту тощо.

Невиконання розрахункової бази по надходженнях до Держбюджету склало 96,9 відсотка; 7 млн. 605,4 тис. грн. не надійшло по чотирьох видах платежів. Чого не скажеш про місцеві бюджети. Хоча з окремих податків надходження недостатні, все ж до місцевих фінансових «кошиків» зібрали 88 млн. 126,4 тис. грн., що на 3 млн. 490,2 тис. грн. більше минулорічного періоду.

За 10 місяців ц. р. до бюджету надійшло 63 млн. 135,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що більше на 547,4 тис. грн. А ось недобір цього податку в місцевих радах склав 5 млн. 42,7 тис. грн. Причиною названо зменшення кількості працюючих на «Нафтохіміку…» (із 1687 торік до 1285 нинішнього року).

Загалом, ситуація з податком на доходи фізичних осіб у районі охарактеризована, як плачевна. Робота ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» суттєво вплинула на показники, хоча цього не врахували при доведенні завдання на цей рік, зауважила заступник очільника районних податківців. Мирослава Гринчук наголосила також, що фахівці ДПІ під час захисту плану соціально-економічного розвитку району на 2013 рік намагалися довести складність виконання з ПДФО аргументованими розрахунками у фінансовому управлінні ОДА. Аналогічно рекомендували поінформувати про це і Міністерство фінансів. І якщо це врахують, резюмувала М. Р. Гринчук, буде добре.

У прийнятому рішенні начальникові ДПІ в районі рекомендовано детально проаналізувати наявну базу оподаткування з усіх платежів до Державного та місцевого бюджетів, вишукати додаткові джерела надходжень до бюджету, звернувши особливу увагу на необхідність активізації роботи з детінізації економіки та збільшення надходжень, а також вжити усіх необхідних заходів щодо погашення наявного податкового боргу та зменшення кількості платників-боржників. Особливу увагу звернути на платників зі значними сумами боргу.

Відпрофілактики

Про те, як запобігають злочинності серед неповнолітніх, зміцнюють правопорядок і захищають свободи громадян на теренах району учасникам колегіального засідання доповідали: в. о. начальника служби у справах дітей РДА Тетяна Вадюк та начальник відділення кримінальної міліції райвідділу УМВС Михайло Яковішак. Активну роботу з цією метою проводять в усіх сферах підліткового середо­вища, на всіх етапах діяльності є певні здобутки і не обходиться без упущень, про що неодноразово писала «Народна Воля».

На колегії рекомендували службі у справах дітей РДА, райцентру соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді; відділам РДА – сім`ї, молоді і спорту; освіти; культури і туризму; райвідділу УМВС створити координаційну раду з питань взаємодії всіх структурних підрозділів у роботі з профілактики негативних явищ серед неповнолітніх, включивши до її складу представників виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій; розробити комплексну програму взаємодії органів влади і громадських організацій із цією метою.

дооздоровлення

Заслухавши інформацію головного спеціаліста відділу у справах сім`ї, молоді та спорту РДА Олександра Курищука про підсумки проведення в районі організованого відпочинку та оздоровлення дітей влітку ц. р., колегія рекомендувала відділу освіти РДА при формуванні бюджету на 2013 р. збільшити фінансування на оздоровлення та відпочинок 6 тисяч дітей; відділові у справах сім`ї, молоді і спорту РДА – 2 тис. дітей; обидвом цим відділам – покращити роботу і забезпечити оздоровлення та відпочинок не менше 50 відсотків дітей віком від 7 до 16 років.

Нагадаємо, цьогоріч організовано оздоровилися й відпочили 7141 дитина.

Час «Х» відміняється?..

«Десертне» (останнє) колегіальне питання про стан виконання доручень голови РДА щодо благоустрою населених пунктів району та впорядкування прилеглих територій вийшло далеко за рамки довідки на цю тему, підготовленої начальником управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідією Захарко, хоча всі порушені учасниками засідання проблеми мали безпосереднє відношення до благоустрою сіл і селищ Надвірнянщини.

На початку свого виступу Лідія Захарко звернулася до керівників органів місцевого самоврядування з проханням активізувати діяльність у питаннях наведення благоустрою, зокрема, вивезення сміття, що здійснюватимуть після проплати коштів. Одначе потім їй довелося відповідати на злободенні питання, у т. ч. і про полігон ТПВ. Як зазначила Лідія Захарко, акт вибору земельної ділянки під полігон ТПВ за межами Делятина уже підписали всі відповідні служби. Пакет документів відправили в область для погодження Держкомзему, щоб опісля виготовити проектно-кошторисну документацію. Всі інші пропоновані земельні ділянки у декількох населених пунктах внаслідок різних причин не можуть підлягати облаштуванню під полігон ТПВ.

Широкий пласт питань порушили Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк, Переріслянський сільський голова Василь Непеляк та інші їхні колеги. Чимало з них стосувалося освоєння у районі екологічних коштів з області. Гостро й актуально в контексті цього звучали проблеми з підготовки екологічних запитів, внаслідок позитивного розгляду яких для населених пунктів району могли б закупити сміттєві баки, що стало б дійсно дієвим показником робіт із благоустрою. Та, за словами начальника управління економіки РДА Василя Уніята, чий структурний підрозділ РДА координує роботу з підготовки і написання екологічних запитів, із майже 16-ти, що надійшли нинішнього року, 90 відсотків запитів повернули як неправильно оформлені. Попри це Василь Уніят вважає, що запитів від головних розпорядників бюджетних коштів, якими є сільські та селищні ради, галузеві управління, є недостатньо у порівнянні, приміром, із міською радою, яка цього року подала 10 екологічних запитів. І тут трохи несподівано, але виправдано прозвучало твердження від заступника голови РДА Володимира Гурея, що готувати екологічні запити сільські і селищні голови вміють, але їх в області приймають тільки тоді, коли є кошти…

Процес обговорення продовжив Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, який поділився досвідом з освоєння таких коштів. Уже впродовж шести років Надвірна залишається чи не лідером на Прикарпатті з оформлення екологічних запитів та їх ефективної реалізації. Серед останніх доказів цьому – придбаний за екологічні кошти бульдозер. Загалом Зіновій Андрійович вважає, що правильність оформлення екологічного запиту не може стати обов`язковою запорукою неодмінного надходження грошей. – Мусить бути супровід, – засвідчує із власної практики господарювання керівник Надвірної. – Повинна бути політична воля тих людей, які хочуть реально, а не на словах, зробити корисне для села чи міста. І цей супровід має починатися від написання запиту аж до позитивного прийняття рішення з нього на екологічній та бюджетній депутатських комісіях обласної ради. Під час озвучення проблеми варто обов`язково вказувати і співфінансування, акцентував увагу присутніх Зіновій Андрійович.

Опісля міський голова повернувся до факту закриття міського сміттєзвалища із 1 січня 2013 р. і порекомендував сільським та селищним головам заздалегідь укласти договори про вивезення сміття із тими населеними пунктами, де є полігони ТПВ, запропонувавши головуючому поставити цю пропозицію на голосування. Ситуацію дещо розрядив заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець, який сказав, що райдержадміністрація, як орган виконавчої влади, запевнила депутатів, що прийом сміття на міському сміттєзвалищі буде безперервним. Тобто, при необхідності роботу міського полігону продовжать ще на 2-3 місяці. Коли облаштують новий полігон, міське сміттєзвалище припинить роботу зразу ж наступного дня. – Це погоджено зі слів Лідії Захарко, облдержадміністрацією, екологічними службами, – додав Ігор Писклинець.

Отже, час «Х», про який у двох попередніх числах писав наш часопис, відміняється?..

* * *

Перший заступник директора департаменту економіки ОДА Василь Насадюк, який взяв участь у засіданні, поінформував присутніх про роботу нещодавньої науково-практичної конференції у Львові з питань сталого розвитку Карпатського регіону.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!