Газета по-надвірнянськи
 

ХVІ сесія районної ради: оперативно і конструктивно про назрілі проблеми

23 листопада 2012, 12:34 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 998 переглядів

15 листопада ц. р. відбулася ХVІ сесія Надвірнянської районної ради шостого скликання під головуванням заступника керівника виконавчого апарату районної ради, депутата районної ради Ігоря Писклинця з участю голови райдержадміністрації Володимира Калічка, першого заступника директора департаменту економіки ОДА Світлани Шкунди, керівників управлінь та відділів РДА, Надвірнянського міського, селищних, сільських голів, представників підприємств, установ, організацій, громадськості району та ЗМІ.

Благословив роботу сесії декан Надвірнянського деканату УПЦ Київського патріархату, депутат районної ради Олег Траско.

Головуючий представив присутнім новопризначеного начальника райвідділу УМВС Петра Васкула.

Депутати підтримали запропонований на розгляд сесії порядок денний, перенісши за пропозицією районної прокуратури питання про інформацію прокурора району про стан законності, заходи її зміцнення та результати діяльності прокуратури району в першому півріччі 2012 р. на наступну сесію, а також озвучили цілу низку депутатських запитів і звернень. Найбільшого дискусійного резонансу набрало питання щодо можливого облаштування полігону твердих побутових відходів. Детально про це ми інформували як у попередньому числі нашого часопису, так і в нинішньому.

Сесія обговорила ще понад три десятки питань, не менш важливих для життєдіяльності району. Зокрема, про

виконання районного бюджету за 9 місяців 2012 р.

Із цього питання та щодо внесення змін до рішення районної ради від 5 січня 2012 р. № 201-10/2012 «Про районний бюджет на 2012 рік» інформував начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк.

За 9 місяців ц. р. надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 315113,4 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевого бюджетів – 282647,1 тис. грн., у т. ч. дотація вирівнювання – 143976,2 тис. грн., субвенції з державного та місцевих бюджетів – 136285 тис. грн. Надходження перевищення доходів над видатками з бюджетів м. Надвірної, сіл Пнів`я та Пасічної виконано на 59,2 відсотка.

Надходження доходів загального фонду райбюджету (без трансфертів) більші від тогорічних 9-місячних показників на 0,6 відсотка.

Надходження доходів загального фонду райбюджету (без трансфертів) збільшені на 164,3 тис. грн. Уточнені планові показники виконані на 93,1 відсотка.

Не виконано планові показники, затверджені райрадою по доходах, які враховують при визначенні міжбюджетних трансфертів (92,6 відсотка), а по доходах, які їх не враховують, виконання – 193,5 відсотка.

У розрізі платежів загального та спеціального фондів виконання планових призначень не забезпечено з податку на доходи із фізичних осіб (-2265,8 тис. грн.) та у частині чистого прибутку господарських організацій, що вилучають до бюджету (-9,3 тис. грн.).

Видатків загального та спеціалізованого фондів райбюджету проведено на 77,1 відсотка до уточненого плану на рік.

Фінансування усіх розпорядників коштів райбюджету здійснювали з урахуванням фактичної потреби в умовах посилення фінансово-бюджетної дисципліни і першочергового фінансування видатків на оплату праці та інших захищених статей видатків.

Депутат Андрій Крицький порушив питання про не­оплату казначейством великої кількості платіжних доручень, на що отримав відповідь, що існує єдиний казначейський рахунок у державі і розпорядження ним відповідно – не входить у компетенцію влади районного рівня.

Депутат Ігор Писклинець акцентував на економічних негараздах у державі і висловив стурбованість чи вистачить коштів для необхідних платежів до кінця року в нашому районі. Керівник виконавчої влади району, депутат Володимир Калічко запевнив, що у фінансовому плані наш район у числі кращих в області і проблем не повинно виникати.

Інформацію фінансового управління РДА депутати взяли до уваги, а також затвердили: звіти про виконання райбюджету за 9 місяців 2012 р.; про використання коштів резервного фонду райбюджету за цей період і внесені зміни до рішення райради від 5 січня 2012 р. «Про районний бюджет на 2012 рік».

Співзасновники позитивно оцінили районні мас-медіа

Районна рада є співзасновником газети «Народна Воля» та телерадіокомпанії «Надвірна». Про роботу цих ЗМІ на сесії доповідали начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв`язків із громадськістю апарату РДА Тарас Дем`янчук, редактор газети «Народна Воля» Іван Гриджук та директор ТРК «Надвірна» Богдан Климковецький.

Констатовано, що обидва районні ЗМІ оперативно й об`єктивно інформують краян про події в районі, області й Україні, висвітлюють діяльність районної, міської, селищних та сільських рад нашого району, райдержадміністрації, її відділів та управлінь, життєдіяльність району – трудових колективів промислової, агропромислової, підприємницької, культурно-освітньої та інших сфер. У своїй роботі керуються Конституцією України, чинним законодавством у галузі ЗМІ, рішеннями співзасновників.

Детально проаналізовано не тільки кількісний та якісний стан газетних матеріалів, теле- та радіопередач, а й реальні аспекти вдосконалення роботи.

Зокрема, редакція «Народної Волі» є учасником пілотного проекту із реформування друкованих комунальних ЗМІ, ініційованого Національною спілкою журналістів України, та Програми стажування в успішних регіональних газетах України, яку реалізувала ГО «Інститут розвитку регіональної преси». Участь у цих двох проектах цінна теоретичними і практичними знаннями і навиками щодо роботи у перехідному періоді на шляху реформування друкованих ЗМІ.

Електронна версія «Народної Волі» – на сайті, який щоденно відвідують півтори сотні користувачів, у т. ч. діаспора та заробітчани за кордоном.

Основне завдання ТРК «Надвірна» – перехід на цифрове мовлення, також виконано. Їхні передачі можуть дивитися у цифровому форматі жителі всієї області, а у звичайному – всіх райцентрів та м. Івано-Франківська у кабельній мережі.

Тому роботу районних ЗМІ сесія визнала задовільною, рекомендуючи і надалі всебічно висвітлювати життєдіяльність району, особливо трудових колективів, підприємців. Постійним комісіям районної ради доручено подати пропозиції щодо фінансування закупівлі відеокамер та комп`ютерної техніки для ЗМІ, а також щодо ремонту редакційних кабінетів і даху будівлі на вул. Визволення, 5 у Надвірній.

Протидіяти негативним явищам серед молоді – спільно

Про взаємодію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, охорони правопорядку і громадських організацій у профілактиці та боротьбі з пияцтвом, алкоголізмом, наркоманією серед молоді та неповнолітніх доповів директор райцентру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Тарас Рудяк. Питання надзвичайно важливе і вимагає активізації.

Сесія рекомендує райдержадміністрації: створити координаційну раду з питань взаємодії, включивши в її склад представників виконавчої і представницької влади, правоохоронних органів та громадських організацій, а також розробити комплексну програму взаємодії між ними.

Депутат Андрій Карманський акцентував на необхідності вивчення досвіду роботи з дітьми заробітчан-емігрантів.

Як захищаємо суспільну мораль?

Про стан дотримання у нашому районі норм Закону України «Про захист суспільної моралі» інформував начальник відділу внутрішньої політики РДА Тарас Дем`янчук. Цим законом передбачено, в основному, недопущення розповсюдження інформації чи продукції сексуально-еротичного характеру та заборонено видовищні заходи, виробництво та обіг будь-якої продукції, яка пропонує релігійну ворожнечу, зокрема, расизм та ін. В усі населені пункти району надіслали офіційні запити щодо фактів порушення цього Закону чи фактів сексуально-еротичного характеру. За результатами відповідей не зафіксовано таких випадків.

Призначені стипендії ім. Володимира Луціва

Розглянувши клопотання відділу освіти РДА, призначено стипендії районної ради ім. В. Луціва: Дмитрові Рудейчуку – випускникові Битківської школи, студентові І курсу Івано-Франківського національного медичного університету, переможцеві ІV етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка; Володимирові Чіху – випускникові Парищенської школи, студентові І курсу Львівського національного університету ім. І. Франка, переможцю ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та Всеукраїнського турніру юних математиків.

* * *

Депутати заслухали також звіт РДА щодо ліквідації наслідків повеней 2008 і 2010 років; звіт постійної комісії райради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності (голова Іван Микитюк); затвердили Програму захисту і розвитку української мови на території району на 2013-2015 роки та заходів із відзначення і вшанування боротьби ОУН-УПА у Надвірнянщині з нагоди 70-ї річниці УПА на 2012-2015 рр. Прийняли рішення про проведення звітів депутатів районної ради перед виборцями; про погодження створення міжрайонного центру нефрології й діалізу та ін.; про продовженя терміну дії договору користування приміщенням прокуратурою району і дозвільним центром. Дали згоду на укладення договору оренди між центральною райлікарнею і ТзОВ НВК «Камея» для проведення діагностичних досліджень комп`ютерним томографом. Надали в оренду приміщення Державній інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області.

Взяли до уваги подання прокурора району щодо усунення порушень вимог Закону України «Про розме­жування земель державної та комунальної власності».

Внесли зміни до рішення райради від 24 травня 2012 р. «Про управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району», виключивши із Положення про управління цими об`єктами речення «Керівники навчальних закладів, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст району, призначаються та звільняються відповідним відділом районної державної адміністрації за попереднім погодженням з районною державною адміністрацією та районною радою».

Сесія не підтримала проекти рішень «Про хід виконання рішення районної ради від 25 березня 2010 р. «Про програму поводження з твердими побутовими відходами у Надвірнянському районі на 2010-2012 рр.» та «Про делегування повноважень районної ради районній державній адміністрації».

Схвалено звернення райради до ПАТ «Укрнафта» щодо передачі у спільну власність територіальних громад міста, селищ, сіл району приміщення клубу «Нафтовик», стадіону «Нафтовик» у м. Надвірна і приміщень санаторію-профілакторію «Плай» у смт. Битків, які планують використати для організації позашкільної і виховної роботи з учнівською молоддю, проведення культурно-просвітницьких, оздоровчих і спортивних заходів.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!