Газета по-надвірнянськи
 

«Хвороба поцілунків»

30 листопада 2012, 11:37 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 732 переглядів

Інфекція Епштейн Барра – у числі найбільш «популярних» і «модних» захворювань, яке викликається вірусом Епштейн Барра (ВЕБ). Цей вірус відноситься до сімейства герпетичних вірусів.

Джерело інфекції – хворі гострими і хронічними формами інфекції, які виділяють вірус у зовнішнє середовище зі слюною і носоглоточною слиззю. Заражаються декількома шляхами: повітряно-крапельним, статевим, гемотрансфузійним (при переливанні крові). Зараження можливе при дуже тісному і близькому контакті, наприклад, при поцілунках, використанню загальної посуди, білизни, предметів особистої гігієни. Тому інфекцію, викликану ВЕБ, часто називають «хворобою поцілунків».

Обстежитися на вірус Епштейн Барра повинні жінки, чоловіки та діти, в яких довготривало є немотивована слабість, знижена працездатність, болі в горлі, дискомфорт у носоглотці, підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, збільшення лімфатичних вузлів, порушення сну. Частіше зараження вірусом протікає безсимптомно або у вигляді легкої простуди. У деяких випадках розвивається інфекційний мононуклеоз.

Після первинного зараження вірус може знаходитися в «дрімаючому» стані у клітинах крові, епітелію слизової оболонки носоглотки, слинних залозах. Подальший розвиток залежить від ряду факторів: стану імунної системи, дії факторів зовнішнього сере­довища, генетичної схильності.

Діагноз ВЕБ інфекцій встановлюють на основі клінічних даних і лабораторних методів обстеження. Захворювань, з якими асоціюється ця недуга, велика кількість і наслідки перебування вірусу в організмі багаточисельні. Тому дуже необхідно якнайшвидше дізнатися про наявність вірусу і якнайраніше попередити можливість виникнення проблеми у майбутньому.

Леся ЗІНКЕВИЧ,

лікар-терапевт центральної районної лікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!