Газета по-надвірнянськи
 

Нові терміни сплати єдиного соціального внеску

23 листопада 2012, 12:09 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 695 переглядів

Із 13 жовтня ц. р. набрав чинності Закон України від 18 вересня 2012 № 5292-VI «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Встановлено, що платники – юридичні особи (крім гірничих підприємств) зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, гірничі підприємства зобов’язані сплачувати не пізніше 28 числа наступного місяця. Періодом, за який зазначені платники подають звітність до територіального органу Пенсійного фонду (звітним періодом), є календарний місяць.

Фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування (чистий дохід), зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року. Звітним періодом для цих платників є календарний рік.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Звітним періодом для цих платників є календарний рік.

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю, а саме: науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у т. ч. адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Звітним періодом для цих платників є календарний рік.

Руслана НАСАДЮК,

начальник відділу обліку надходження платежів управління ПФУ в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!