Газета по-надвірнянськи
 

Обрати професію та навчальний заклад – перша перевірка на дорослість

23 листопада 2012, 12:22 | Рубрика: Влада, Духовність, Економіка Версія для друку Версія для друку 733 переглядів

Триває навчальний рік – рік нових знань, досягнень, пригод, подій, цікавої та корисної інформації. А для учнів випускних класів це ще й важливий період вибору навчального закладу і подальшого професійного шляху.

Вони інформували випускників шкіл про сучасні професії

Щоб допомогти молоді у цьому складному і вирішальному виборі, вже вкотре Надвірнянський районний центр зайнятості 21 листопада організував та провів для 150 випускників Пнівської, Білозоринської та Пасічнянської загальноосвітніх шкіл профорієнтаційний захід «Ярмарок кар`єри».

Відкрила захід та звернулася із вступним словом до учнів заступник начальника відділу активної підтримки безробітних районного центру зайнятості Зоряна Станіщук. Вона зазначила, що від того, наскільки вірно випускники оберуть свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві вони займуть. Поінформувала також про актуальні професії на регіональному ринку праці, ознайомила юнаків та дівчат із послугами служби зайнятості.

По свій навчальний заклад розповіла і закликала школярів до вступу у нього Ірина Савчук – заступник секретаря приймальної комісії Надвірнянського коледжу НТУ. Вона докладно розповіла про напрямки навчання, використовуючи сучасні мультимедійні засоби, відеопрезентації та друковані матеріали. Детально висвітлила всі переваги навчання у коледжі: наявність бюджетних місць, вартість контрактного навчання, умови проживання у гуртожитках та можливості працевлаштування після закінчення навчання.

Випускники виявили неабияку зацікавленість майбутніми професіями

Про переваги робітничих професій розповіла Наталія Бережна – заступник директора з навчально-виховної роботи Надвірнянського ПТУ № 11. Вона зазначила, що у цьому профтехучилищі можна отримати професії електрогазозварника, маляра-штукатура, столяра. Випускники училища мають змогу на пільгових умовах продовжувати навчання у технікумах нашої області, а далі й у вищих навчальних закладах. Ознайомила з історією закладу та досягненнями його вихованців. На ярмарку вже традиційно демонстрували роботи учнів професійно-технічного училища.

Цікаво розповідала психолог Надвірнянського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Любов Янко про ті професії, за якими ще під час навчальних років учні мають змогу практично познайомитись. Під час виступу Любові Михайлівни спостерігалася велика зацікавленість школярів, адже інформація була насиченою фактами та доступною.

Приватний підприємець Валентина Савчук, звертаючись до учнів, наголосила, що сьогодення показує зростання потреби у фахівцях робітничих кадрів.

Головний спеціаліст районного центру зайнятості Анжела Ментинська запропонувала пройти школярам профдіагностичне обстеження. На думку фахівця, таке тестування допоможе майбутнім вступникам правильно обрати спеціальність або професію.

В облаштованому міні-інформаційному секторі працювала з учнями провідний спеціаліст районного центру зайнятості Уляна Півторанюк. Вона ознайомлювала з папками, які містили опис професій, буклетами з короткою характеристикою професій та інформаційно-роз`яснювальною програмою щодо профорієнтації випускників ЗОШ.

Дирекції шкіл та учні висловили щиру подяку службі зайнятості за корисний, змістовний та цікавий захід, який змінив ставлення до робітничих професій, дав можливість усвідомити кожному власне значення в житті та розвитку країни. Представники навчальних закладів подякували за теплу зустріч з учнівською молоддю. Фахівці центру зайнятості побажали випускникам вдало обрати майбутню професію або спеціальність та стати справжніми професіоналами своєї справи – гордістю Надвірнянщини.

Зоряна СТАНІЩУК,

заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!