- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Підступний грип на порозі

Posted By Модератор On 23.11.2012 @ 12:14 In Здоров`я | No Comments

Вірус грипу дуже легко розповсюджується. Найпоширеніший шлях передачі інфекції – повітряно-крапельний. Також можливий і побутовий шлях, наприклад, через предмети побуту. При кашлі, чханні, розмові з носоглотки хворого або вірусоносія виділяються частки слини, слизу, мокротиння із хвороботворною мікрофлорою, у т. ч. з вірусами грипу. Навколо хворого створюється заражена зона з максимальною концентрацією аерозольних часток. Дальність їх розсіювання не перевищує 2-3 м.

 Клінічні ознаки грипу: головний біль; біль у м’язах, суглобах; біль у горлі, підвищення температури тіла; сухий кашель; нежить; закладеність носа; в окремих випадках – блювота і пронос.

Щоб попередити захворювання, треба: уникати контакту з особами, які мають прояви інфекції; обмежити перебування у місцях великого скупчення людей; провітрювати приміщення; мити руки з милом протягом 20 секунд; не торкатися очей, носа або рота немитими руками; уникати обіймів, поцілунків і рукостискань; прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку після використання потрібно викинути; кашляти або чхати в руку на рівні ліктя; якщо у людини є симптоми грипу, необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів; уникати переохолодження; дотримуватися повноцінного вітамінізованого харчування.

Самолікування ГРВІ може призвести до важких ускладнень. Тому за перших проявів захворювання необхідно звертатися до лікаря.

Світлана МАЦИГІН,

лікар-інфекціоніст центральної райлікарні.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/11/pidstupnyj-hryp-na-porozi/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.