Газета по-надвірнянськи
 

Профілактика сухот у дітей

9 листопада 2012, 12:17 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 827 переглядів

З метою раннього виявлення туберкульозу (сухот) проводять флюорографічне обстеження громадян, починаючи із 15 років. Особливо треба звертати увагу на обстеження родин, в яких народжується малюк.

Для попередження туберкульозу у дітей є вакцинація БЦЖ, яку застосовують із сере­дини ХХ ст. Це визнаний метод протитуберкульозної профілактики. Вакцина БЦЖ жива, спеціально створена культура мікобактерій туберкульозу. Ці бактерії спричиняють розвиток обмеженого туберкульозного процесу, безпечного для загального здоров’я дитини, та сприяють розвитку специфічного імунітету. Інколи спостерігається ускладнення вакцинації – запалення лімфовузлів. Здебільшого лімфоаденіт локалізується в пахвовій ділянці, неподалік місця введення вакцини. Це буває тоді, коли дитина народжується з прихованими проблемами імунітету, або після народження зіткнулася з вірусною інфекцією. Визначити в якому стані імунна система у новонародженого вкрай важко, а уникнути зіткнення з інфекцією неможливо.

Чому ж вакцинація БЦЖ є важливою, якщо вона може викликати лімфоаденіт? Тому, що захворювання на туберкульоз у нещепленої дитини перебігає агресивно, часто смертельно. Ризик при ускладненні є значно менший, ніж ризик захворювання. Іншого способу захистити дітей від туберкульозу на даний час не існує.

Для того, щоб виявити дітей, які інфікувалися, ставлять пробу Манту 2ТО один раз у рік до 17-ти років. Після постановки проби Манту 2ТО відбирають дітей, яких необхідно дообстежити в туберкульозному відділі ЦРЛ. Крім того, вирішують питання про ревакцинацію БЦЖ (у 7 років). При вперше позитивній пробі Манту 2ТО, при збільшенні проби Манту 2ТО у порівнянні з попередніми роками необхідно провести профілактичні заходи для попере­дження захворювання на туберкульоз. Якщо дитину або підлітка направляють у тубвідділ ЦРЛ, то батькам треба поставитися до цього відповідально. Завжди краще попередити захворювання, ніж його лікувати.

Лариса ВАКАРУК,

фтизіопедіатр тубвідділу

центральної районної лікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!