Газета по-надвірнянськи
 

Садимо осінній ліс

30 листопада 2012, 11:37 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 671 переглядів

Створення нових лісів – одне із найвідповідальніших завдань для лісівників. Дотримання усіх вимог створення лісових культур від посіву насіння та проведення підготовки ґрунту до висадки сіянців – запорука успішного вирощення молодого лісу і його природного розвитку.

Найоптимальніші терміни для посадки – весна й осінь, коли рослини знаходяться у стані зниженої активності фізіологічних процесів. Весняні посадки здійснюють після відтанення ґрунту до початку активного розпускання бруньок. Осінні – з моменту опадання листя і до стійких заморозків, тобто з кінця вересня і аж до листопада-грудня.

При виборі тієї чи іншої пори враховують біологічні особливості лісових порід, мікроклімат місця, грунтові умови та інші фактори. Весняна посадка завжди вважалася сприятливішою від осінньої у нашому регіоні. Але останніми роками зі зміною кліматичних особливостей потребує змін і традиційне для нас лісове господарство. Часто терміни весняної лісокультурної кампанії бувають дуже стислими і на посадку та доповнення існуючих культур просто не вистачає часу через посушливі умови. Перевагами осінньої посадки є відсутність високих температур, нижча інтенсивність випаровування вологи, тоді як навесні кожен сонячний день працює проти приживлення.

В осінній період можна садити всі породи. Ознакою того, що рослина підготувалася до зимового стану спокою, є повний або частковий (більше 70%) опад листя. Значну кількість лісових культур на території держлісфонду ДП «Надвірнянське лісове господарство» створюють із бука лісового. Ця порода дуже швидко розпускається навесні й перші бруньки можуть з’являтися при заморозках. Тому осінній сезон посадки для підприємства відбувається в активній і кропіткій праці. Протягом жовтня ц. р. створено 24 га молодих лісів і доповнено близько 10 га існуючих лісових культур. Загалом висадили понад 100 тис. шт. садивного матеріалу лісоутворюючих порід. Із часом осіння посадка повноцінно замінить традиційне «веснування».

Руслан ОСТАШУК,

директор ДП «Надвірнянське лісове господарство».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!