Газета по-надвірнянськи
 

Сільським трудівникам – щира пошана за нелегку працю

23 листопада 2012, 12:30 | Рубрика: Влада, Економіка, Свята Версія для друку Версія для друку 760 переглядів

У неділю, 18 листопада, в Україні відзначили День працівників сільського господарства.

Надвірнянський район, який розкинувся посеред гір, не є сприятливим для розвитку сільського господарства. Однак залишаються перспективними галузями розведення великої рогатої худоби і вівчарство. Фермерські господарства функціонують у Цуцилові, Волосові, Камінному, Тисменичанах, Ланчині і Парищі.

– Ми працюємо над розробкою проекту, – розповідає начальник відділу агропромислового розвитку РДА Михайло Клюфінський, – за яким на наших теренах, а саме у Зеленій і Бистриці, розвиватимуть вівчарство. Загальна площа земель сільськогосподарського призначення у районі –36489 га, угідь –35380 га, ріллі –19028 га, пасовищ –11481 га, сінокосів –3928 га. Землевласники найчастіше її використовують для ведення особистого селянського господарства, як присадибні ділянки і земельні частки-паї. Працюють 22 фермерські господарства і сільськогосподарські кооперативи.

Однією із найкращих на рівні району й області є агрофірма «Добробут Прикарпаття» у Перерослі. Вона уже відгодувала 56 тис. голів індика та виробила 1435 тонн м’яса. Працю цього колективу відзначили спільною грамотою ОДА й обласної ради, яку разом із грошовою премією керівникові агрофірми «Добробут Прикарпаття» Ігореві Пристаю вручили на засіданні, приуроченому Дню працівників сільського господарства. Аналогічних нагород удостоїли агрофірми «Дидичин» із Тисменичан та «Земля» із Цуцилова (кер. Оксана Миркевич).

– На Всеукраїнському зібранні, присвяченому професійному святові, – розповідає Михайло Клюфінський, – Президент України Віктор Янукович повідомив, що незабаром почне діяти закон України «Про державний земельний кадастр», в якому вперше на законодавчому рівні визначено основні засади функціонування єдиної системи вичерпної інформації про землю та її призначення, властивості, належність й оцінку. В Україні також створять Державний земельний банк, уже визначили його правовий статус і статутний капітал. Його завдання – надання кредиту фермерам, заставою виступатиме їхня земельна ділянка. – Це буде дуже позитивним рушієм для розвитку сільського господарства, бо не доведеться брати кредит під 28-30% річних. У Земельному банку відсоткова ставка складатиме 3,5%.

Основною проблемою розвитку агропромислового комплексу є низька закупівельна ціна на продукцію. Ціна за здане молоко товаровиробникам є 2,20 грн. за1 кг, що є збитковим для виробників, рентабельною буде оплата на рівні 3,50 грн. Така сама ситуація і з м’ясом. Його вигідно стане продавати тоді, коли ціна за1 кгживої ваги складатиме 18-20 грн., а не 11,80 грн. як зараз. Коли підвищать ціни, тоді зможемо говорити про вигідність заготівлі молока і м’яса, наголосив Михайло Клюфінський.

У Надвірнянському районі, за його словами, плідно співпрацюють із двома інвесторами – ТзОВ «Райз Прикарпаття» й «Оскар». Перші із них орендують земельні паї для вирощування кукурудзи у Камінному, у подальшому планують будівництво комплексу для відгодівлі великої рогатої худоби. На теренах Надвірнянщини необхідно відновити м’ясне скотарство і вівчарство.

Інвестори протягом цього року обробили370 газемлі. Найбільше угідь у Надвірнянському районі пустує біля Середнього Майдану, Парища, Ланчина. Найпродуктивніше у цьому році попрацювали фермерські господарства «Земля» (с. Цуцилів, кер. – Оксана Миркевич), «Мрія» (смт. Ланчин, кер. Петро Холопенко), «Доля» (с. Тисменичани, кер. Іван Василюк).

Кожний працівник і керівник фермерського господарства докладає неабияких зусиль для розбудови економіки рідного краю. У цей день їхнього професійного свята начальник відділу агропромислового розвитку РДА Михайло Клюфінський побажав колегам щастя, здоров’я, успіху, рясних врожаїв і Божого благословення. Нехай наливається колосся, рясно плодоносять ваші насадження та розвивається м’ясне скотарство і тоді виробництво сільгосппродукції у нас тільки зростатиме, переконаний Михайло Клюфінський.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!