Газета по-надвірнянськи
 

Сприяємо молодіжному житловому будівництву

16 листопада 2012, 12:35 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 834 переглядів

– Цьогоріч ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» відзначив 20-у річницю. Майже дві тисячі краян скористалися державними програмами забезпечення громадян житлом та ще ж стільки мають намір отримати сприяння від держави та придбати власну домівку, – розповідає Олександр Кулик, директор Івано-Франківського регіонального управління Фонду.

– Фонд реалізовує кілька державних програм, за допомогою яких можна придбати власну квартиру. В першу чергу це програма доступного житла, яка полягає у сплаті за рахунок державних коштів 30 % від вартості житла в той час, як громадянин сплачує 70 % власних коштів.

Що потрібно, щоб отримати ці кошти і чи є вікові обмеження?

– Програма розрахована на тих жителів міст і сіл, які потребують покращення житлових умов, незалежно від віку. Кожен громадянин, який документально підтвердить, що потребує поліпшення своїх житлових умов, та має 70 % власних заощаджень, може отримати частку грошових коштів від держави для придбання власної квартири незалежно від віку. За два роки 75 сімей області за допомогою держави придбали власні квартири.

До участі у програмі залучені об`єкти, які будують, із різним ступенем будівельної готовності, що пройшли відбір Міністерства регіонального розвитку та будівництва і включені до Переліку об’єктів, на добудову яких можуть спрямовувати кошти в рамках реалізації програми будівництва доступного житла.

Поширеною є програма іпотечного кредитування під 3% річних. Розкажіть про неї детальніше.

– Механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів полягає у сплаті за рахунок держави 13% річних за кредитами комерційних банків у той час, як громадянин сплачує решту 3% річних. Кредит надають із незмінною відсотковою ставкою 16% у гривнях на термін до 15 років.

Хто може скористатися здешевленим іпотечним кредитуванням?

– До кандидатів держава ставить ті ж вимоги, що і в попередній програмі, тобто громадяни незалежно від віку повинні потребувати покращення житлових умов, що підтверджується довідкою про склад сім`ї із зазначенням, що на одного члена сім’ї припадає не більше 9 м2 житлової площі. Окрім того, громадянин мусить бути платоспроможним. Це означає, що після сплати усіх платежів за кредитом повинна залишатися сума коштів, достатня для утримання власної сім`ї.

Існує перелік квартир, які можна придбати у кредит?

– Цей перелік об’єктів значно ширший, оскільки до участі допущені також ті об`єкти, які уже введені в експлуатацію, а не лише знаходяться у стадії будівництва. Включені об`єкти не лише в м. Івано-Франківську, а й в інших населених пунктах області. Насамперед, житлові будинки у Коломиї на вул. Тютюнника, 7 та на вул. Палія, 4-б, житловий будинок у Надвірній на вул. Сірика та новобудова у Калуші на вул. Олени Пчілки.

У кредит можна отримати 100% від вартості квартири?

– У кредит можна отримати 75% від вартості житла, тобто громадянин повинен сплатити 25% від вартості власних коштів. У разі відсутності такої суми, за умови додаткової застави, можна зменшити суму першого внеску. Детальніше – в установах АТ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк».

Консультують працівники нашого Фонду щосереди та щоп’ятниці із 9-ї до 12-ї год. у Центрі надання адміністративних послуг на вул. Незалежності, 9 в Івано-Франківську.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!