Газета по-надвірнянськи
 

У будинку «Просвіти» у листопаді

9 листопада 2012, 12:29 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 705 переглядів

«Його життяце праця і молитва» – виставка, присвячена 140-річчю від дня народження Богдана Лепкого – одного з найяскравіших літераторів ХХ ст., популяризатора творчості українських письменників за межами України. Автор історичного роману-трилогії «Мазепа» та вірша-реквієму за полеглими Січовими стрільцями «Чуєш, брате мій». Експозиція складається із численних книг та матеріалів із періодичних видань, які висвітлюють життя письменника, його діяльність в Україні і за кордоном, цікаві сторінки галицького періоду.

«Один з найкращих провідників Січового стрілецтва» – книжково-публіцистична, ілюстративна виставка, присвячена 140-річчю з дня народження військового діяча, видатного організатора Листопадового Зриву, письменника Дмитра Вітовсього. УСС під його керівництвом взяли владу в Галичині, проголосивши Західно-Українську Народну Республіку.

І наші лицарі у бій

Ішли за волю України:

Замаяв прапор дорогий

В вогнях юнацьких буйних мрій,

В піснях червоної калини.

«О слово, ти, як мальви перший цвіт» – виставка приурочена Дню української писемності та мови. Книги, публікації, листівки, плакати, які торкаються історії української мови, тернистого його шляху. Титульна нація перегортає і далі гірку сторінку в мовному просторі ХХІ століття. Як прикро, що 8 серпня 2012 року Президент В. Янукович підписав указ, згідно з яким надано російській мові статус державної, цим самим порушивши ст. 10 Конституцїі України.

Двомовністьяк роздвоєне жало,

Віки духовної руйнації,

Змія вжалила серце нації.

Ліна КОСТЕНКО.

«УПАти сяйво вільної держави – зустріч-діалог повстанців із молоддю у рамках 70-річного ювілею 17 листопада 2012 р. о 16-ій год. Цього дня з атрибутом сорочки-вишиванки відбудеться українська дискотека під керівництвом «Молодої Просвіти».

Із 25 листопада діятиме виставка мистецьких набутків Центру дитячої творчості. До цієї творчої події прилучається «Молода Просвіта». Триває збір експонатів до кімнати-музею у будинку «Просвіти». Це вже третя апеляція до краян, яка визначає поки що патріотизм на словах, а на ділі – нуль. Відгукніться, панове!

Ярослав ЛАЗОРКО,

голова Надвірнянського міського об`єднання «Просвіта».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!