Газета по-надвірнянськи
 

У «кошик здорового серця»

9 листопада 2012, 12:08 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 633 переглядів

Підвищення артеріального тиску (АТ) – артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба) виявляється у 25% дорослого населення і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя та призводять до інвалідності. Ваш АТ не повинен перевищувати рівень 140/90 мм рт. ст. Заведіть щоденник самоконтролю АТ і занотовуйте результати вимірювання.

Препарати для лікування артеріальної гіпертензії потрібно приймати постійно. Якщо вам призначили препарати для лікування гіпертонічної хвороби, не відміняйте їх самостійно, не порадившись із лікарем. Раптове припинення лікування може мати негативні наслідки для здоров`я та самопочуття. Не призначайте собі лікування самостійно.

Уряд України ініціював пілотний проект з регулювання цін на ліки для гіпертоніків, який зараз впроваджують. Часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб із гіпертонічною хворобою здійснюють згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2012 р. № 907.

Паління тютюну – абсолютно доведений фактор ризику виникнення серцево-судинних захворювань. Порушення обміну холестерину та ліпідів – основний фактор виникнення та прогресування атеросклерозу, який призводить до розвитку інфаркту та інсульту. Визначте свій рівень холестерину в крові. Загальний холестерин не повинен перевищувати 5,0 ммоль/л.

Хворі на гіпертонічну хворобу можуть придбати лікарські препарати за рецептами лікаря в аптеках різних форм власності району.

Емілія СЕМ`ЯНІВ,

в. о. головного лікаря центральної районної лікарні.

Олена ГОЛІНЕЙ,

 завідувач кардіологічного відділу ЦРЛ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!