Газета по-надвірнянськи
 

Уроки мистецтва і таланту Марії Круль

9 листопада 2012, 12:29 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 874 переглядів

24 жовтня у Середньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар учителів музичного мистецтва шкіл нашого району. Шановних колег та гостей приймала учитель музичного мистецтва, спеціаліст вищої категорії Марія Круль. Вона провела у 4-му класі урок музичного мистецтва «Пісні козацької слави. Поняття про думи. Розучування пісні «Їхав козак за Дунай». Слухання музики».

Справжньою родзинкою семінару став виховний захід «У пам`яті народу», присвячений 70-ій річниці УПА. Тут основною ниткою проходила ідея єдності поколінь, борців за волю України та сучасна молода Україна з її новими талантами і досягненнями, новими людьми – творцями новітньої історії. Це був не просто дитячий концерт. Адже на сцені появився аматорський сільський хор «Дума», створення якого нерозривно пов`язане із блаженної пам`яті отцем-деканом Василем Павликом. Не втратив своє коріння, бо його учасниками є прості сільські трударі, учителі, учні, медики, працівники культури, і всіх об`єднує одна справа – любов до пісні. Зараз керує хором молодий, енергійний і надзвичайно талановитий керівник із Отинії Володимир Ботюк.

Хор виконав духовну пісню «Як же Ти славний…» та ряд патріотичних пісень, величезну працю в організації семінару виконала учитель музичного мистецтва Марія Круль. Завжди енергійна, творча, багата на слово і пісню, своєрідна душа колективу. Саме їй під силу стало показати своїм колегам те, чого, можливо, не всім вдасться зробити. Та системна і наполеглива співпраця з громадою села, школою, працівниками будинку культури, яка так багато напрацьована у нашому селі, дала плодовиті результати. Усі свої здібності й таланти Марія Федорівна віддає учням, а в нагороду пожинає щедрі плоди праці. Її вихованці є переможцями районних та учасниками обласних мистецьких конкурсів.

Учасники семінару змогли почути молодих виконавців сучасних пісень – сестер Людмилу і Христину Пастернаків, Богдану Кінаш. Милували поетичним словом ведучі свята Романа Андрейчук і Валентина Михальчук. Звучала легка і чарівна музика юної скрипальки Богдани Кінаш. І, звичайно, усіх причарував своєю грою на саксофоні учень 5 класу Віталій Семанюк, який виконав пісню «Червона рута».

Зі словами вдячності до присутніх звернулася методист відділу освіти РДА Галина Ботулінська. Щиро вражена побаченим і почутим вона побажала усім своїм колегам такої ж налагодженої праці у своїх школах, з якою вони ознайомилися у Середньому Майдані. Ми щиро вдячні дирекції школи, Марії Круль та Руслані Бевзюк за організацію свята.

Приємно, що інформаційно-методичний центр відділу освіти РДА запропонував Марії Круль подати мате­ріали уроку про знаменитих і відомих людей села Середній Майдан до методичного посібника Інституту післядипломної освіти управління освіти і науки ОДА.

Чи можна після цього всього погоджуватися з висловом одного екс-керівника і народного обранця, який замість того, аби вдихнути життєвостверджуючу струну у діяльність нашого села, напророчив йому невиліковний статус депресивного і безнадійного?

…А десь там у душі закрадається щира гордість за свою школу, за село, за цих прекрасних і простих людей, які і в наш розбурханий час самі причащаються піснею і мистецтвом, діляться цими скарбами зі своїми однодумцями і своєю працею переконують, що в Середньому Майдані є великий запас духовності і національного духу.

Марія КІНАШ,

колишня учителька Середньомайданської ЗОШ І-ІІІ ст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!