Газета по-надвірнянськи
 

Згадали славних повстанців

2 листопада 2012, 13:04 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 844 переглядів

У с. Камінному у рамках урочистостей, присвячених 70-річчю Української Повстанської Армії, на свято Покрови відбулося віче і молебень біля могили Борцям за волю України.

Сільський голова Андрій Федорович привітав односельчан зі славним повстанським ювілеєм і нагадав, що вояки УПА, як і всі підпільники і борці національно-визвольних змагань 1940-1950 років віддали найдорожче, що є в людини, своє життя. Вони не зраджували національній ідеї і не ставали «тушками», що, на жаль, помітно серед нинішніх політиків і народних обранців. За дорученням сільвиконкому він вручив грамоти сільської ради і грошові винагороди учасникам національно-визвольної боротьби односельчанам Парасці Гречанюк, Парасці Процак, Іванові Антонюку, Парасці Пасічняк і Василині Стасишин.

Отець Володимир Найда відправляє молебень

Відправивши молебень, отець-парох Володимир Найда у своєму слові відзначив, що у нинішню днину і небо похмуре, котре немовби сумує за загиблими вояками УПА. Хоча маємо зараз незалежність, але бачимо й відчуваємо, що не перевелись ще сили, котрі хочуть нас розділити за сумнозвісним принципом, аби владарювати. А герої, котрі поклали своє життя на вівтар Вітчизни, кличуть нас до єдності, до державницької і національної згуртованості, до цілковитого усвідомлення, що ми на своїй українській землі є справжніми господарями і нікому не повинні у цьому поступитися. Такий мотив єдності звучав і під час міжнародної християнської прощі у Погоні. Лише сильна і непохитна віра у Бога, тверде переконання у справедливість української справи мають сприяти нам на шляху до дальшого утвердження нашої держави.

Сільський голова Андрій Федорович вручає грамоту Парасці Гречанюк

У другій половині дня у сільському клубі аматори художньої самодіяльності місцевої школи і села подарували односельчанам змістовну концертну програму. Повстанські пісні співав сільський хор під керівництвом Мирослава Кузіва. Припали до вподоби і пісні чоловічого тріо. Учасники свята щедрими аплодисментами зустрічали виступ вокального шкільного гурту «Журавка» (кер. Євген Вексей), захоплювались декламуванням повстанської поезії учениць Наталії Кузів, Наталії Данилюк, Тетяни Орловської, Наталії Семанів та Віри Барбак. Свято вдалося завдяки вміло підготовленому сценарію Олесею Вексей.

Якраз у ці дні минула 102-а річниця з дня народження повстанського командира Петра Мельника-«Хмари». Село пам`ятає також своїх вірних синів і дочок-повстанців, як і ті сім`ї, яких вивезли у Сибір у жовтні 1947-го і пізніше. Пам`ять людську не розвіяти і не розчленити. Нинішнє покоління має дбати, аби й прийдешні знали, пам`ятали і розуміли за які ідеали і за яку справу віддавали своє життя їхні батьки і діди.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!