Газета по-надвірнянськи
 

Активізація інвестиційної діяльності – аксіомна необхідність

28 грудня 2012, 12:46 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 855 переглядів

24 грудня ц. р. відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови РДА Володимира Калічка з участю заступника голови департаменту економіки ОДА Василя Насадюка, голови районної ради Василя Поповича та інших членів колегії, представників підприємств, установ, організацій, селищних, сільських голів, районних ЗМІ.

Першим у порядку денному винесено питання «Про підсумки роботи за 9 місяців та завдання райдержадміністрації, які випливають із розпорядженя облдержадміністрації від 3 грудня 2012 року № 874 «Про звіт голови Надвірнянської РДА В. Калічка щодо інвестиційної, науково-технічної та інноваційної діяльності для вирішення питань соціально-економічного розвитку району».

Перший заступник голови РДА Степан Іроденко доповів, що аналогічні питання неодноразово обговорювали на засіданнях колегій РДА, сесій райононої ради та нарадах із участю суб`єктів господарювання району. Сальдо прямих іноземних інвестицій в економіку району за станом на 1 жовтня ц. р. – 12,2 млн. дол. США. Частка прямих іноземних інвестицій у загальнообласному обсязі – 1,9 відсотка.

Найперспективніший інноваційний проект, який планує реалізувати ТОВ «Глобус» на території району, – створення високоякісних дорожніх бітумів за технологією «ВІСБРЕКІНГ – ТЕРМАКАТ» та продуктивністю 25 тис. тонн у рік.

ТОВ «Агрофірма «Добробут Прикарпаття» у с. Вишнівці реконструювала тваринницьке приміщення для довирощування молодняка птиці індика на 27 тис. голів.

Залучають інвестиції в енергозберігаючі заходи, замінюючи газові котли на твердопаливні. Для туристичної та інвестиційної привабливості району введено в експлуатацію вісім рекреаційних зон. Налагоджені партнерські зв`язки з навчальними закладами щодо залучення викладацького складу і студентів до написання інвестиційних проектів.

Про ці інвестиційні напрямки ми уже неодноразово інформували. Серед проблем у цій сфері залишаються: недостатні обсяги залучення інвестицій у нафтопереробну і нафтовидобувну промисловість через призупинення реалізації інвестиційних проектів у ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», а також різке зменшення інвестування у розвідувальне та експлуатаційне буріння в НГВУ «Надвірнанафтогаз»; необхідність поновлення генпланів забудови населених пунктів тощо.

Співдоповідав із цього питання начальник управління економіки РДА Василь Уніят. Загалом розмова склалася, що називається, «без прикрас». За деякими показниками Надвірнянщина «пасе задніх» і зайняла невтішне 19-е рейтингове місце. Тому керівники районної влади скрупульозно аналізували всі позиції із зазначеного питання, долучивши до діалогу і сільських голів щодо реалізації інвестиційних проектів.

Розмежували об`єктивні і суб`єктивні фактори. Об`єктивні, очевидно, переважили, бо інвестиційний клімат у всій Україні погіршився. Тому доповідь взяли до уваги, намітили конкретні шляхи виправлення ситуації і вирішили повернутися до цього питання у березні 2013 р.

Основними напрямами інвестиційної діяльності райдержадміністрації на найближчу перспективу є: завершення робіт із розроблення схеми планування територій району; вирішення питань, пов’язаних із будівництвом полігону твердих побутових відходів та їх сортуванням; подальша реалізація проектів щодо впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної і небюджетної сфер, зокрема, зі встановлення сонячних фотоелементів і вітрогенераторів на території КП «Надвірнаводоканал»; реалізація інвестиційних проектів щодо будівництва потужностей із виробництва високоякісних нафтопродуктів та неокиснених дорожніх бітумів, будівництва тваринницького комплексу й вирощування ВРХ м’ясного напрямку в с. Камінне та інвестиційних проектів у галузі туризму; пошук інвесторів для задіяння вільних виробничих площ на території районного споживчого товариства у с. Лісна Тарновиця та ПАТ «Харчопродукт» у смт. Делятин.

* * *

Аналогічно взяли до уваги із повторним обговоренням у березні наступного року інформацію начальника відділу агропромислового розвитку РДА Михайла Клюфінського про стан та перспективи розвитку агропромислового комплексу в районі.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!