Газета по-надвірнянськи
 

Атестація робочих місць за умовами праці

28 грудня 2012, 12:33 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 749 переглядів

На підприємствах, в організаціях, установах незалежно від форм власності та господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхнє потомство як тепер, так і в майбутньому, проводять атестацію робочих місць за умовами праці.

Для цього керівник підприємства, організації, установи видає наказ, в якому зазначає підставу та завдання атестації; складає перелік робочих місць, які підлягають атестації; встановлює за Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників відповідність найменування професій і посад, зайнятих на цих робочих місцях.

Результати замірів показників шкідливих і небезпечних факторів оформлюють протоколами за формами, передбаченими відповідними стандартами і заносять у Карту умов праці. Також визначають тривалість дії виробничого фактора. На основі комплексної оцінки робочі місця відносять до одного з видів умов праці: з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці та зі шкідливими і важкими умовами праці. За результатами атестації робочих місць за умовами праці складають переліки робочих місць, виробництв, робіт, професій, посад, працівникам яких підтверджено право на пільги та компенсації, передбачені законодавством. Матеріали цієї атестації є документами суворої звітності і мають зберігати на підприємстві 50 років.

У Надвірнянському районі середньооблікова кількість штатних працівників за січень-вересень 2012 р. – 13322 особи. Атестацію робочих місць за умовами праці проведено у 103 підприємствах, організаціях, а також суб’єктах господарської діяльності, в яких загальна чисельність працівників – 9545 осіб, з них – 4275 осіб зайнятих у шкідливих умовах праці. За результатами атестації працівники цих підприємств користуються пільгами та компенсаціями: пільгове пенсійне забезпечення згідно із Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників із шкідливими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, доплати до тарифних ставок, додаткова відпустка.

Відділ праці та соціально-тру­дових відносин управління праці і соціального захисту населення РДА протягом січня-листопада 2012 р. вивчив стан умов праці на 37 підприємствах району. У шкідливих умовах на цих підприємствах працюють 828 осіб, із них 803 працівники користуються пільгами та компенсаціями згідно із результатами проведеної атестації.

Управління праці та соціального захисту населення РДА і надалі наполегливо проводитиме роботу із виявлення недоліків щодо проведення згаданої атестації, відстоюватиме конституційні права працівників у шкідливих умовах праці.

Оксана МЕЛЬНИК,

головний спеціаліст-експерт з умов праці відділу праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!