Газета по-надвірнянськи
 

Благодійний фонд: нові ініціативи

21 грудня 2012, 16:13 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 851 переглядів

Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев’янка відновив свою роботу, яка була призупинена на час виборчої кампанії до Верховної Ради України. Новим головою Фонду обрано Володимира Грабовецького, відомого на Прикарпатті правозахисника і мецената. Засновник Фонду, новообраний народний депутат України у в/о № 87 Юрій Дерев’янко продовжить працювати у Фонді на громадських засадах.

Голова благодійного Фонду Володимир Грабовецький із подарунками для дітей у «Містечку Святого Миколая» Івано-Франківської архієпархії УГКЦ

У наступному році Фонд запропонує територіальним громадам Прикарпаття нові принципи своєї діяльності. Головна новація – громада самостійно вирішуватиме, які проекти подавати Фонду. Думка громади та залученість громади до спільної реалізації проекту стане основним фактором для того, щоб проект був підтриманий Фондом. – Це дасть змогу сконцентруватися на найважливіших і значущих проектах, які допоможуть розв’язати болючі проблеми громад, – відзначив голова благодійного Фонду Володимир Грабовецький.

Щомісяця в певній кількості сіл, селищ, міст Фонд оголошуватиме конкурс проектів. Це означатиме, що громада може подати один чи кілька проектів на фінансування Фонду. Для того, щоб подати проект громада матиме до трьох місяців часу від моменту оголошення конкурсу у своєму населеному пункті.

Проект може бути поданий як самою громадою, так і сільрадою, школою, амбулаторією чи іншим закладом. При вирішенні, який саме проект реалізовувати, враховуватимуть, перш за все, думку громади. Який проект матиме найбільшу підтримку серед громади і до спільної реалізації якого проекту громада готова буде долучитися – той проект буде реалізований у першу чергу.

Долучитися громада може шляхом об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування чи місцевих органів виконавчої влади, громадських, благодійних організацій, батьківських та церковних комітетів, місцевих підприємців – та долучитися до співфінансування проекту зі свого боку. Не менш важливо, щоб жителі села, селища чи міста об’єдналися для спільного досягнення мети. Скажімо, у межах проекту – для виконання певних робіт власними силами.

Рішення про фінансування проектів ухвалюватимуть на засадах конкурсного відбору. Конкурсна комісія розглядатиме проекти протягом одного місяця після того, як завершився 3-місячний строк подачі проектів.

Конкурси почнуть оголошувати із січня 2013 року.

Зараз Фонд активно завершує проекти, розпочаті цього року. Зокрема, упродовж листопада та грудня керівництво Фонду надало допомогу майже двом десяткам медичних і освітніх закладів, установам культури у Надвірнянському, Долинському, Рожнятівському, Богородчанському районах та в місті Болехів.

Добрі справи буде продовжено.

Катерина СМОЛІЙ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!