Газета по-надвірнянськи
 

Допомога потрібна завжди

14 грудня 2012, 14:23 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 811 переглядів

Новий холодильник для зберігання медикаментів отримали лікарі відділення «швидкої допомоги» центральної районної лікарні. Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев’янка відремонтував приміщення для районної служби «103» та допоміг їй обладнанням. Після виборів Фонд відновив свою роботу і тепер активно реалізує доброчинні проекти, розпочаті цього року.

Народний депутат України Юрій Дерев`янко та голова БФ Володимир Грабовецький (у центрі) вручають надвірнянським медикам документи на холодильник для медикаментів

– Медицина – один із основних напрямів роботи благодійного Фонду Юрія Дерев’янка, – наголошує його нинішній голова, відомий прикарпатський правозахисник Володимир Грабовецький. – Вибори, на час яких призупинили благодійну діяльність, минули, тож Фонд і надалі працюватиме так, як і працював із 2009 року. Пріоритетними напрямками нашої роботи залишаються охорона здоров’я, освіта, культура, спорт, підтримка талановитої та обдарованої молоді.

Минулого тижня керівництво Фонду зустрілося із лікарями відділення «швидкої допомоги» Надвірнянської ЦРЛ. Володимир Грабовецький та засновник Фонду, нині народний депутат України у в/о № 87 Юрій Дерев’янко, належно оцінили ремонтні роботи у приміщенні «служби 103» і презентували медикам новий холодильник.

– Наше відділення нещодавно отримало медикаментів на 800 тис. грн. з обласного бюджету. Це на три роки наперед. Існувала проблема: де ж їх зберігати? Адже багато препаратів потребують постійної температури 8-15 градусів. Досі ми користувалися стареньким холодильником, термін служби якого вийшов, або ж тримали медикаменти в спеціальній шафі. Тепер проблему вирішено – маємо новий холодильник, який відповідає нашим потребам, – радіє старший фельдшер «швидкої» Тетяна Букатюк.

– Самі ми не змогли би так багато зробити, – зауважує заввідділенням «швидкої медичної допомоги» Володимир Чуревич. – Коштів у центральній районній лікарні на ремонт не вистачало, тому ми звернулися до Благодійного фонду. За кілька місяців у відділенні замінили усі вікна, перестелили підлогу лінолеумом. А ми вже своїми силами зробили поточний санітарний ремонт. Надвірнянська служба «швидкої допомоги» – це шість бригад, які обслуговують майже 114 тисяч жителів нашого району. Щодня доводиться здійснювати до сотні виїздів. Тож зрозуміло, що допомога медикам це також і допомога хворим.

Тижнем раніше благодійний Фонд надав підтримку ще кільком медичним закладам у Рожнятівському районі. В амбулаторіях загальної практики сімейної медицини у селах Петранка і Спас також встановили нові енергозберігаючі вікна. Петранківська амбулаторія обслуговує близько п’яти тисяч людей, в амбулаторії села Спас первинну медико-санітарну допомогу отримують понад шість тисяч жителів з п’ятьох довколишніх населених пунктів. В амбулаторіях працюють лікарі загальної практики сімейної медицини, акушери, фельдшери, діють денні стаціонари. У Спасі є фізкабінет, стоматолог, діагностична лабораторія.

У віддаленому від районного центру с. Ілемня на Рожнятівщині також святкували: тутешній ФАП, що обслуговує понад тисячу жителів, серед яких і 12 немовлят до рочку, отримав нове обладнання. Ростомір, дитячі електронні ваги, апарат ультрафіолетового опромінення «Кварц», дитячий інгалятор, пеленальний столик, два тонометри медичному закладу привіз у подарунок голова Фонду Володимир Грабовецький. – Це все те необхідне, чого нам справді бракувало, – каже патронажна медсестра ФАПу Галина Пилипів.

Упродовж листопада та грудня Всеукраїнський благодійний Фонд Юрія Дерев’янка надав допомогу також школі у с. Назавизів, дитсадку «Золотий Ключик» у с. Парище, бібліотеці у смт. Солотвин Богородчанського району. Музичну апаратуру отримав клуб у Парищі. «Добрі результати наших проектів і підтримка громад спонукають продовжувати і розвивати доброчинну діяльність», – відзначає голова благодійного Фонду Володимир Грабовецький.

Ольга СТЕФАНІВ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!