Газета по-надвірнянськи
 

«Гуцульський джаз» у карпатському селищі

21 грудня 2012, 16:02 | Рубрика: Духовність, Культура, Свята Версія для друку Версія для друку 873 переглядів

«Черлені пацьорки» відсвяткували своє 15-ліття

Однією із візитівок Делятина є народний вокальний ансамбль «Черлені пацьорки», який працює під орудою визнаного музиканта, депутата Надвірнянської районної ради Володимира Черленюка. Ось уже непомітно промайнули 15 років творчої діяльності. У неділю, 16 вересня «Черлені пацьорки» склали творчий звіт перед громадою рідного селища, району й області.

Вітали і численні представники влади: депутат обласної ради, головний лікар Солотвинської районної лікарні Манолій Піцуряк, начальник відділу культури і навчальних закладів управління культури, національностей та релігії ОДА Ганна Халак, головний спеціаліст головного управління освіти і науки ОДА Роман Вуйцік, голова районної ради Василь Попович із заступником голови Іваном Степником, начальники відділів культури і туризму та освіти РДА Олександр Зварчук і Михайло Винник, депутат районної ради, голова райорганізації ВО «Свобода» Михайло Іваночко.

За час існування «Черлених пацьорок» у нього були свої моменти тріумфу і суму. У пам’яті його учасників зринають великі і малі сцени, виступ на творчому звіті колективів Івано-Франківської області. Тоді ніхто не вірив, що так співають артисти із звичайного селища. – Історія нашого ансамблю розпочалася з ініціативи Людмили Данилко, яка запросила нас заспівати у місцевому храмі. Та з часом цієї сцени нам ставало мало і ми за порадою методиста інформаційно-методичного кабінету відділу освіти РДА Галини Ботулінської створили декілька світських композицій. З цього розпочалися славні сторінки нашого колективу, – зазначає Володимир Черленюк. Народний вокальний ансамбль створили з учителів, нам надзвичайно приємно було співати із визнаними майстрами співу Михайлом Куцінком, Романом Хоптою, Василем Слободяном, Ярославом Данилюком, – промовляв художній керівник. Сумно згадувати, що вже не з нами наш вірний товариш і однодумець Василь Ключевський, світлу пам’ять якого присутні вшанували хвилиною мовчання.

Сьогодні учасниками «Черлених пацьорків» є Уляна і Василь Реведжуки, Віра Юрійчук, Зоряна Вацик, Ярослава Нищей, Віталій Трачук, Володимир Прийма, Галина Черленюк, Марта Корчемлюк, Оксана Василишин, Микола Штим`як, Леся Мажевська, Ігор Мацюк, Василь Дяченко із незмінним художнім керівником Володимиром Черленюком (до речі, він художній керівник Делятинського народного дому). Ці артисти, справжні «карпатські соловейки», несуть до людей українську пісню, дбають про її популяризацію серед молоді. У цей день пролунало багато побажань від представників влади і колег-артистів, односельчан і друзів. Пародією на Володимира і Галину Черленюків звеселили юні делятинці Олексій Боднарук і Лариса Козак, співали гурт «Соколи» відділу освіти РДА, чоловічий ансамбль із Яремча «Златоуст», Іванна Левицька із Заріччя. На сцені, чи не вперше, виступали три покоління Черленюків та їхня онучка Даринка із сольним номером. Та найбільше овацій випало «Черленим пацьоркам», які подарували змістовну концертну програму і неабияк потішили глядачів.

В усіх вітаннях виокремлювалася значна роль колективу у поширенні і пропагуванні української пісні, надання нових відтінків в її звучанні і це вже нове виконання заворожує та притягує до себе численних слухачів і глядачів. Учасникам «Черлених пацьорків» вручили багато подарунків, грамот і, без сумніву, вони заслужили на це відзначення. Нехай і далі квітне слава самобутнього і гуцульського колективу.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!