Газета по-надвірнянськи
 

Незабутня зустріч через 45 літ

14 грудня 2012, 13:48 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 616 переглядів

Останньої неділі листопада у сільській бібліотеці зібралися 30 сивочолих однокласників з нагоди 45-річчя закінчення Саджавської восьмирічки. Запросили свою першу вчительку Емілію Кузьмин та учительку української літератури Палагну Христан.

Переглянули цікаві виставки, фотоальбоми і, коли зібралися, пішли на екскурсію до рідної школи, яку колись допомагали споруджувати, а пізніше посадили сад, котрий плодоносить і досі. Поклали вінок до підніжжя пам`ятника
Т. Шевченку. Емілія Петрівна закликала берегти і примножувати рідну мову, народні звичаї і мудрі заповіти Кобзаря. Палагна Олексіївна згадала страшні роки Голодомору 1932-1933 років, попросила вшанувати пам`ять замучених голодом хвилиною мовчання. Шкільні друзі побували на цвинтарі, згадали усіх однокласників та учителів, котрі відійшли у Вічність, помолилися за них і запалили пам`ятні свічі.

Далі у святково прибраній кімнаті будинку культури учителі провели «Веселий відкритий урок» із цікавими запитаннями, віршами, загадками, піснями та анекдотами. Усі 60-річні учні одержали «добре» і «відмінно». Параска Гелемб`юк здивувала клас, коли бездоганно прочитала напам`ять вірш німецькою. Орися Данилюк чудово проспівала пісню про вчительку, яку підхопив увесь клас. Були і музичні перерви, де свої музики – гармоніст Роман Пеньківський і Степан Грицюк із бубном згадали цікаві вечори, парубоцькі «Драниці» й акомпонували дівчатам під час співу. Послухали кілька новел своєї шкільної товаришки Галини Христан.

Закінчилася зустріч солодкою кавою. На добру згадку учні подарували учителям квіти та книги, а для читачів сільської бібліотеки передплатили на 2013 рік газети «Народну Волю» та «Галичину», а для своїх внучат, котрі часто відвідують бібліотеку, цікавий журнал «Двіночок». Усі висловили щиру подяку організаторам свята Федорові Терпінчуку, Романові Пеньківському, Василеві Гонтарюку, Ганні Щербатюк, Марії Вертипорох і директорові будинку культури Уляні Грицюк та її сім`ї. Ну як не пишатися такими друзями! Многая літа Вам усім!

Галина ХРИСТАН,

однокласниця.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!