Газета по-надвірнянськи
 

Операція «Петарда»

28 грудня 2012, 12:34 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 664 переглядів

Щоб петарда чи салютна установка не стали зброєю у ваших руках, ні в якому разі не можна їх купувати на ринку чи у звичайних магазинах. Адже торгівля піротехнікою тут заборонена. Якщо ж придбаний товар виявиться неякісним, важко буде знайти продавця, який його «підсунув» і притягти до відповідальності.

Безпечніше для здоров’я купувати установки для салютів та феєрверків у магазинах, зокрема, у спеціалізованих відділах. Однак і тут покупцеві треба знати кілька правил. Насамперед, усі «вибухові» вироби повинні мати сертифікати. Обов’язково до них додають інструкцію з використання державною мовою, в якій описані способи підготовки до запуску установки, її запуску та утилізації. На упаковці піротехнічного засобу має вказуватися дата виготовлення товару та термін його придатності. Піротехнічні вироби (феєрверки, петарди) якщо й належать до іграшок, то вельми умовно. Бо навряд чи можна назвати іграшкою річ, яка здатна призвести до опіків рук чи райдужної оболонки очей. Утім, для більшості з тих, хто сьогодні купує піротехнічні вироби, а це переважно молодь і підлітки віком від 14 до 16 років, ні якість піротехніки, ні її безпека особливого значення не мають. Основним критерієм тут виступає гучність того, що має вибухнути.

Ця операція покликана навести порядок у торгових точках, які пропонують покупцям несертифікований товар, та притягнути злісних торгівців до відповідальності. Адже за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів (ст. 195-6 КУпАП) – штраф із конфіскацією зазначенихтоварів.

Володимир ГАВРИЛАШ,

заступник начальника Надвірнянського райвідділу УМВС, начальник міліції ГБ, підполковник міліції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!