Газета по-надвірнянськи
 

«Подарунок» до Дня Святого Миколая працівникам Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР

28 грудня 2012, 12:57 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 882 переглядів

Уже більше сотні років Надвірнянський район асоціюють як нафтовидобувний комплекс, в якому працюють нафтовидобувні і нафтопереробні підприємства.

На жаль, протягом останніх років ця галузь у нашому районі зазнає кардинальних змін. Більш того – є підозра, що через декілька років такі підприємства Надвірнянського району взагалі перестануть існувати. Приводом до таких припущень є всім відома робота ПАТ  «Нафтохімік Прикарпаття», а зараз ще й повідомлення працівників Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР ПАТ «Укрнафта» про їх вивільнення у зв’язку зі скороченням чисельності.

Як повідомляють самі працівники Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР, саме у день Святого Миколая, 19 грудня 2012 р., представники Прикарпатського УБР у складі заступника начальника УБР Рудика В. М. та начальника відділу кадрів Дойчик Л. П. піднесли їм такий «подарунок», а саме довели до відома працівників, що згідно з наказом № 2010 від 13.11.2012 р. «Про скорочення чисельності та штату працівників», Надвірнянська експедиція повністю підпадає під ліквідацію. Працівники у кількості 26,6% підпадають під скорочення, а решті працівникам пропонували перевід на інші посади в інші структурні одиниці Прикарпатського УБР.

З даним рішенням колектив Надвірнянської експедиції не погоджується, оскільки спочатку працівників повідомили, що керівництво Прикарпатського УБР діє на підставі наказу ПАТ «Укрнафта». На прохання показати даний наказ колективові, інформацію змінили і повідомили, що це було усне розпорядження.

 Колектив Надвірнянської експедиції не може визнати дії адміністрації законними з наступних підстав:

Згідно з чинним положенням про Прикарпатське УБР, це підприємство складається із трьох експедицій, у т. ч. і Надвірнянської. Наказу про ліквідацію Надвірнянської експедиції керівництво Прикарпатського УБР не видає свідомо, бо реорганізацію згідно з п.12.3 чинного положення здійснюють лише на основі рішення Наглядової ради, якого наразі немає. Як і немає ніяких змін положення про Прикарпатське УБР, затвердженого Наглядовою радою.

Згідно з рішенням зборів акціонерів від 26 січня 2010 р. будь-яке скорочення чисельності, особливо Прикарпатського УБР, здійснюють після попереднього погодження з Наглядовою радою.  Профспілковий комітет Прикарпатського УБР та об`єднаний профспілковий комітет ПАТ «Укрнафта» згоди на вивільнення працівників не надавали,  а така згода є обов’язковою відповідно до норм чинного трудового законодавства.

Працівники переконані, що ці дії завдають шкоду державним інтересам, інтересам підприємства та інтересам працюючих людей, а найбільше Надвірнянському району. Бо вивільнені працівники не матимуть місця працевлаштування і поповнять лави безробітних, а вони найчастіше є основними годувальниками своїх сімей.

Депутати Надвірнянської районної та міської рад фракції ВО «Свобода», до яких звернулись працівники Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР, висловлюють свою підтримку працівникам та запевняють, що всіма можливими законними методами відстоюватимуть позицію працівників щодо недопущення наступного скорочення їх чисельності. Вважаємо, що такі дії керівництва Прикарпатського УБР з огляду на перелічені обставини є незаконними. Крім того, ліквідація Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР згубно позначиться на соціально-економічному розвитку  Надвірнянського району.

Іван ГУРМАК,

депутат Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!