Газета по-надвірнянськи
 

Поєднати підготовчі роботи із творчим задумом

21 грудня 2012, 16:12 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 687 переглядів

На черговому засіданні організаційного комітету зі спорудження пам`ятника Борцям за волю України у Надвірній під орудою співголови – голови районної ради Василя Поповича з участю другого співголови – Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича, голови ГО «За спорудження пам`ятника Борцям за волю України» Михайла Мельничука та інших членів оргкомітету обговорили поточні питання поетапного втілення цього проекту.

Передусім, Василь Попович відзначив, що краяни схвально відгукнулися, щоб увіковічнити звитяги співвітчизників за самостійність України. Учасники засідання ознайомилися й належно оцінили листи-звернення про фінансову допомогу та книгу пожертв, підготовлені під керівництвом радника голови районної ради Василя Андрейчука з метою належної організації збору коштів. Про необхідність виготовлення такої робочої документації часопис «Народна Воля» інформував у числі 132-133 від 30 листопада ц. р. До речі, як поінформував Василь Попович, працівники апарату районної ради уже перерахували свій одноденний заробіток (3835 грн.) на спорудження пам`ятника.

Із великою увагою й зацікавленістю члени оргкомітету вислухали виступ переможця конкурсу проектів, скульптора Василя Гурмака, який поділився уже напрацьованими результатами і труднощами, які виникали в ході реалізації художнього задуму. Зокрема, автор нині займається пошуками білого мармуру, вартість якого повинна відповідати якості. Проблема в тому, що в Україні його немає, а в Китаї – цей матеріал найдешевший. Та є фірми, які готові зайнятися постачанням якісного мармуру. Проте, як з`ясувалося у процесі розмови, паралельно, а, навіть, і першочергово, із творчими роботами варто розпочинати і виготовлення проектно-кошторисної документації з благоустрою території, виготовлення відповідної основи-«подушки» під монумент. Грунтовно попрацювати саме в цій площині Василя Гурмака закликали міський голова Зіновій Андрійович, районний архітектор Михайло Янчук, заступник міського голови Василь Василенко, голова громадсько-політичної ради Ярослав Лесюк.

За результатами наради міському архітекторові та скульпторові протокольно доручили (із зазначенням відповідної дати) підготувати пакет документації містобудівних умов та подати конкретні пропозиції щодо вартості виготовлення проектно-кошторисної документації.

Вирішено також, що робочий кабінет голови ГО «За спорудження пам`ятника Борцям за волю України», де зберігатиметься вся необхідна документація, облаштують у приміщенні «Просвіти» на вул. Мазепи у Надвірній.

Водночас оргкомітет повторно інформує, що кошти можна перерахувати на спеціальний поточний рахунок № 26006300744614 у Надвірнянській філії ПАТ «Державний ощадний банк України», МФО 336503, отримувач ГО «За спорудження пам`ятника «Борцям за волю України» з поміткою «Для спорудження пам`ятника «Борцям за волю України».

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!