Газета по-надвірнянськи
 

Що стане ключовим моментом для депутатів

28 грудня 2012, 12:58 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 784 переглядів

Основну частину прес-конференції 25 грудня н. р. голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук присвятив інформуванню журналістів Прикарпаття про організацію й підготовку до чергової сесії обласної ради.

Сесійне засідання заплановане на сьогодні, 28 грудня, й обіцяє бути насиченим та непростим. Адже депутати повинні прийняти обласний бюджет на 2013 рік. І керівник представницької влади краю уже передбачив його перегляд у березні, оскільки, за словами Василя Скрипничука, цей бюджет нікого не влаштовує. Обсяги фінансування, передбачені державою для нашої області, не є достатніми й не лише не відповідають обсягу фінансового ресурсу, котрий Івано-Франківщина щороку спрямовує до Державного бюджету, але й не забезпечують усі потреби та запити нашого регіону. У контексті розгляду цього важливого фінансового «кодексу» депутати вперше, наголосив В. Скрипничук, заслухають звіт голови обл­держадміністрації, у т. ч. і про виконання делегованих повноважень.

Актуально й гостро на сесії звучатиме питання казначейських розрахунків. Ще напередодні сесії обласна рада звернулася письмово у Держказначейство України із проханням поінформувати про стан справ у цій сфері. І хоча, як відомо, вплив на місцеві структури має лише центральна влада, все ж на сесії вдасться з`ясувати загальну об`єктивну картину з виплатами і фінансуванням через казначейство.

На сесії обговорять широкий спектр інших питань. Зокрема, «Про план роботи обласної ради шостого демократичного скликання на 2013 рік», «Про затвердження структури і чисельності виконавчого апарату на управління обласної ради», «Про делегування повноважень та управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області». У полі зору депутатського корпусу – й обласні програми, зокрема, їх фінансування, і створення комунального закладу «Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги», стосовно якого профільна депутатська комісія з питань охорони здоров`я вважає, що він не на часі, оскільки ця справа для втілення в життя повинна мати достатню матеріальну основу. Проблеми з передачею лісів (чи не передачею їх) самоврядним органам також планують розглянути. А щодо мисливських угідь, то якщо є спір (коли, приміром, одна сторона може їх отримати, а іншій – зась), їх не віддадуть жодній, сказав Василь Скрипничук.

Голова обласної ради оприлюднив позицію очолюваної ним ради стосовно судових процесів, зокрема, з мовного питання. Тут вона – однозначна: обласна рада звертатиметься у вищі судові інстанції.

Василь Скрипничук, крім того, стисло ознайомив представників ЗМІ із підсумками засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, розповів про свою участь у роботі Української асоціації районних та обласних рад, а також підсумував робочі поїздки керівництва обласної ради в райони.

Відповідаючи на запитання працівників ЗМІ, Василь Скрипничук іронічно висловився про новий старий уряд країни, назвавши сам факт призначення одіозних осіб знущанням над українським людом; негативно оцінив спорудження міні-ГЕС у Карпатах, визначивши це великою авантюрою. Оприлюднюючи власне бачення адміністративно-територіальної реформи, а, вірніше, внесення змін до адмінтерустрою, голова обласної ради наголосив, що кількість рад має створюватися у залежності від чисельності жителів, а також зміни повинні бути спрямовані на спрощення, а не на розширення.

У процесі спілкування із журналістами Василь Скрипничук повідомив, що за підрахунками обласної виборчої комісії вартість виборів депутатів до обласної ради замість вибулих у трьох округах, призначених на 27 січня 2013 р., у т. ч. у Надвірнянському в/о № 25, сягне не менше 1 млн. грн. Тому висловив жаль, що й досі не прислухаються до пропозиції колишнього голови ЦВК Михайла Рябця, щоб зверху донизу створити профільні виборчі комісії, що потребувало б значно менше коштів, ніж зараз.

Серед новорічних побажань краянам голова обласної ради віддав перевагу матеріальним побажанням з проекцією на достатнє бюджетне фінансування, а також побажав, щоб у 2013-му ніхто за чийсь рахунок не працював на себе та не опинявся ні на межі виживання, ні на межі збагачення.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!