Газета по-надвірнянськи
 

Свободи й демократії вірний Син

21 грудня 2012, 16:14 | Рубрика: Духовність, Тема дня Версія для друку Версія для друку 702 переглядів

Політичний діяч, дисидент, журналіст, засновник «Народного Руху України за перебудову» (пізніше НРУ) В’ячеслав Чорновіл народився 24 грудня 75 років тому в родині сільських учителів на Черкащині. У 1955 році закінчив середню школу із золотою медаллю. У тому ж році вступив на філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, пізніше перевівся на факультет журналістики.

На початку 1960-их В. Чорновіл працював на Львівській студії телебачення. Почав виступати як літературний критик, досліджуючи творчість Т. Шевченка, В. Самійленка, Б. Грінченка. У 1964 р. захистив кандидатську дисертацію. Брав активну участь у діяльності Київського клубу творчої молоді, української суспільно-культурної організації, що стала осередком молодої української інтелігенції «шестидесятників». Разом із І. Світличним, І. Дзюбою, Є. Сверстюком, А. Горською, М. Плахотнюком, Л. Танюком, В. Стусом, В’ячеслав Чорновіл був одним із лідерів та активним діячем дисидентського руху, ініціатором створення Української Гельсінської Групи. Видавав самвидавний «Український Вісник». Його декілька разів ув’язнювали за «антирадянську пропаганду». Покарання у 1967-1969, 1972-1979, 1980-1988 роках відбував у таборах суворого режиму та на засланні.

Із 1990 р. обраний депутатом Верховної Ради України, 1991-го – кандидат у Президенти України, де зайняв друге місце. Із 1992 р. В’ячеслав Чорновіл очолив Народний Рух України, а в 1995-му став членом української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Видатний політичний діяч, яким передусім був В. М. Чорновіл, загинув в автокатастрофі 25 березня 1999 р. під час зіткнення його автомобіля із КАМАЗом на автостраді. «Крапки» у цій моторошній справі із загибеллю безкомпромісного борця не розставлені й досі… Він був незручний для багатьох. Та, навіть, і сьогодні комусь дуже хочеться, щоб його забули. Але народ пам`ятає і ніколи не спинить своїх потуг у становленні демократичної європейської Української держави, за яку боровся В`ячеслав Чорновіл.

У вівторок, 25 грудня ц. р. о 14.00 год. у приміщенні районного будинку культури відбудуться урочистості з нагоди відзначення 75-ї річниці з дня народження видатного громадського діяча, Героя України В’ячеслава Чорновола. Запрошуємо громадськість Надвірнянщини.

Оргкомітет.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!