Газета по-надвірнянськи
 

Валютним спекуляціям покладуть край

21 грудня 2012, 15:27 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 722 переглядів

Цього тижня на першій сесії Верховної Ради нового скликання парламентарі повернуться до розгляду законопроекту щодо протидії валютним спекуляціям, які розхитують курсову стабільність гривні.

Нагадаємо, що мова йде про податок у розмірі 10-15% від суми продажу готівкової іноземної валюти, надходження від якого призначені для Пенсійного фонду. Його головна мета – звузити поле можливостей для тих, котрі заробляють на перепродажі іноземної валюти та отримують прибуток на різниці обмінних курсів. Це не тільки вуличні «міняйли», які першими спадають на думку, а й навіть великі поважні банки, які не гребують спекулятивними доходами.

У той же час добропорядні валютовласники ніяких незручностей не відчують. Купувати валюту, наприк­лад, для погашення позик і далі можна буде без сплати податку. Це має особливу актуальність, авжеж, не дивлячись на заборону видавати населенню позики в іноземній валюті, громадяни продовжують сплачувати кредити, які були видані ще до фінансової кризи.

Для власників доларових заощаджень теж залишається низка можливостей уникнути сплати збору. Зокрема, для цього громадянам буде достатньо розмістити свої валютні заощадження на банківський депозит на термін від 30 днів. Після цього внесок може бути конвертований у національну валюту без оподаткування. Також збір не буде стягуватися з грошових переказів на суму до 150 тис. грн., що надходять українським громадянам із-за кордону від родичів та друзів.

І, крім того, обміняти валюту на гривню без сплати податку можна буде, якщо ці кошти були інвестовані у доларові казначейські зобов’язання уряду або облігації внутрішньої державної позики. Мова йде як про отримання всієї суми із сертифікату, так і про конвертацію доходу, який виплачують раз на півроку.

Запровадження податку на продаж валюти експерти розглядають як елемент комплексу заходів Нацбанку щодо забезпечення курсової стабільності гривні шляхом обмеження можливостей для спекулятивної діяльності. А на її частку, за даними спеціально створеного НБУ Комітету з протидії незаконним валютним операціям, припадає близько 70% загального ринкового обороту закордонних грошових знаків. Оподаткування ж продажу валюти зробить валютні спекуляції невигідними. Особливо у поєднанні з діями правоохоронців, які вже на цьому тижні вирушили в рейд для боротьби з вуличними «точками» та спекулятивними псевдопідприємствами.

Сергій ТИЩЕНКО,

журналіст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!