Газета по-надвірнянськи
 

Захистімо форель на нересті

7 грудня 2012, 11:28 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 682 переглядів

Найкращим сприятливим середовищем для відтворення та поширення струмкової форелі є верхів’я річок і ми можемо пишатись наявністю такої цінної риби. Однак, зараз ця королівська рибина опинилася на межі зникнення. А тому, як ніколи, цей благородний вид риби потребує захисту, особливо під час осіннього нересту, який триває за умов сприятливої погоди від жовтня і до перших заморозків.

Із настанням осені в Карпатах чуємо таку фразу – «Пструг пішов на терло». І, звичайно, у такий інтимний період ми не маємо права їй заважати. Прикро признавати, але є любителі «тримати пструга під фарою». Знаючи, куди піднімається форель, вночі різними освітлювальними засобами варварськи винищують цю рибину т. зв. остами, сітками, електровудочками, цим самим знищуючи всю водяну живність. До речі, чому браконьєрські знаряддя (сітки та електровудочки) вільно продаються? Ця проблема у наших гірських районах є надто актуальною.

Зараз триває двомісячник з охорони нерестуючої форелі, під час якого працівники лісової охорони, єгерської служби ДП «Надвірнянського лісового господарства» спільно із працівниками Надвірнянського райвідділу УМВС проводять регулярні рейдові перевірки. Уже вилучено знаряддя браконьєрства, притягнено порушників до відповідальності. Проводимо роз`яснювальну роботу. Прикро, що окремі особи нехтують своєю мораллю та свідомістю. Невже ми допустимо, що у теперішній цивілізований вік зникне такий благородний вид риби? Закликаємо до спільних охоронних дій та небайдужості до нашої природи.

Іван ЦИМБАЛЮК,

начальник відділу лісового господарства ДП «Надвірнянський лісгосп».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!