Газета по-надвірнянськи
 

Заяву на «спрощенку» – до 15 грудня

7 грудня 2012, 11:26 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 660 переглядів

Згідно із пп. 298.1.4 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків та зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, подавши заяви до органу ДПС не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, для переходу із 2013 р. із загальної системи на спрощену заяву слід подати до 15 грудня 2012 р. Перехід на спрощену систему оподаткування можна здійснити один раз протягом року за умови, що протягом року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, установлені в п. 291.4 ПКУ. Критерії стосуються граничного обсягу доходу за попередній рік, кількості найманих працівників, застосування деяких видів діяльності. Відповідність тим чи іншим критеріям дозволяє платнику податків обрати певну групу.

Нормами Податкового кодексу України передбачено розподіл «єдинщиків» на 6 груп: 1, 2, 3 і 5 – для фізичних осіб-підприємців і 4 і 6 – для підприємств.

 Свідоцтво платника єдиного податку є безстроковим. Тобто із заявами необхідно звертатись тим суб’єктам господарювання, які бажають перейти на спрощену систему оподаткування, діючим «спрощенцям» підтверджувати статус платника єдиного податку не потрібно.

Додаткова інформація – за тел. 2-21-79 (юридичні особи); 2-22-79 (фізичні особи-підприємці).

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!